книга року BBC

Розпочалося приймання книжок на конкурс «Книга року ВВС 2023»

11.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З 11 вересня по 11 жовтня триває приймання книжок українських видавництв на 19-ту премію «Книга року ВВС». Про це повідомили організатори конкурсу.

Переможців у номінаціях «Книга року BBC», «Дитяча Книгу року BBC» та «Книга року ВВС – Есеїстика» за 2023 рік. Журі розглядатиме переклади книжок українських авторів, які пишуть усіма мовами України.

 

«Ми знову обиратимемо найкращий український літературний твір року серед війни, руйнувань, страждань і жертв, які домінують у житті й розмовах українців. Ми запрошуємо наших читачів, де б вони не були, разом із нами відкривати нові українські твори та авторів та стежити за тим, хто ж отримає Книгу року ВВС 2023», — зазначає головна редакторка BBC News Україна та голова журі премії Марта Шокало.

 

Автор-переможець у кожній номінації отримає грошову винагороду в еквіваленті 1000 фунтів стерлінгів (приблизно 47 тис. грн). Видавці «Книги року ВВС», «Дитячої книги року ВВС» і «Книги року ВВС – Есеїстика» матимуть право використовувати логотипи книжкової премії ВВС News Україна у своїх наступних виданнях.

 

Видавці можуть подати до трьох книжок у кожній категорії та додатково книги попередніх переможців. Подані книжки мають бути українською мовою (оригінали чи переклади), видані протягом останніх 12 місяців. Повні правила та умови можна переглянути на вебсайті bbc.ua.

 

Твори можна надсилати з 11 вересня по 11 жовтня 2023 року. Читачі можуть надсилати свої відгуки на Book.Award.Ukrainian@bbc.co.uk з 28 жовтня по 25 листопада 2023 року.

 

Довгі списки в кожній номінації, короткі списки, переможців у номінаціях, а також переможця конкурсу «Читач року» за найкращу книжкову рецензію обирає журі. Переможців оголосять у грудні 2023 року.

 

До складу журі увійшли:

  • Віра Агеєва, професорка Національного університету України «Києво-Могилянська академія»;
  • Віталій Чепинога, блогер;
  • Віталій Чернецький, професор Канзаського університету;
  • Світлана Пиркало, культурна радниця ЄБРР;
  • МартаШокало, головна редакторка BBC News Україна.

 

Премію організовує BBC у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

 

Нагадаємо, у конкурсі «Книга року ВВС-2021» переміг роман Артема Чеха за книжку «Хто ти такий?». 2022 року у номінації «Книга року BBC» перемогу здобув Андрій Сем’янків (MED Goblin) з книжкою «Танці з кістками».

 

Зображення: freepik