Бібліотека конгресу США

StopFake включили до архівів Бібліотеки Конгресу США

24.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Бібліотека Конгресу США включить інтернет-проєкт StopFake до своїх вебархівів. Про це StopFake повідомив на фейсбук-сторінці.

Вміст сайту збережуть в архіві як одне з «унікальних історичних джерел, яке детально демонструє еволюцію та загрози російської пропаганди й дезінформації».

 

Матеріали стануть доступними для досліджень аналітиками з усього світу.

 

StopFake — український фактчекінговий проєкт, заснований у 2014 році, лідер бо­ротьби з пропагандою. Ініціаторами його створення стали викладачі, випускники та студенти Могилянської Школи Журналістики і НаУКМА. За 8 років діяльності організації вебсайт StopFake зібрав десятки тисяч прикладів російської брехні, які дозволяють побачити еволюцію інформаційних злочинів росії.

 

Бібліотека Конгресу США зберігає важливі культурні артефакти та забезпечує тривалий доступ до них. Завдання вебархівів — зберегти інформацію, яка інакше може бути втрачена. Окрім створення власних колекцій вебархівів, бібліотека Конгресу також співпрацює з іншими організаціями, щоб документувати події, що відбуваються в інтернеті в Сполучених Штатах і в усьому світі. У більшості випадків доступ надається через партнерські організації. 

 

Серед уже створених архівів є також архів про російсько-українську війну (Ukraine Conflict).

 

Нагадаємо, раніше до архіву Бібліотеки включили Читомо.

 

Як відомо, ініціатива Saving Ukrainian Cultural Heritage Online збирає дані та архівує сайти українських культурних організацій, щоб у разі потреби забезпечити їх відновлення.  

 

Чільне зображення: StopFake