бібліотеки

Святкувати День бібліотек: Кличко на Троєщині, бібліотечний рок-н-рол від Савки

01.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. Торік Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститутом книги організували флешмоб «Бібліотеки повні людей». У 2018-му в бібліотеках грали у «книжкові піжмурки» й долали «бібліотечне безсоння». Цей рік, незважаючи на карантин, відзначився відкриттям нових бібліохабів – соцмережі рясніють красивими фото осучаснених бібліотек, в одну з яких навіть завітав міський голова Києва Віталій Кличко. Письменниця і співачка Мар’яна Савка, разом зі своїм тріо «Мар’яничі», зняла про бібліотекарів цілий кліп. А кілька видавців організували флешмоб, щоб з’ясувати, чи ходять українці до бібліотек.

Бібліохаб на Нивках

У Всеукраїнський день бібліотек генеральна директорка Директорату з питань внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України, засновниця громадської організації «Бібліотека майбутнього» Вероніка Селега анонсувала відкриття оновленої Бібліотеки імені Миколи Костомарова на Нивках (вул. Щербаківського, 51-В).

 

 

У бібліотеці тепер є оновлені читальні зали, комп’ютерні зали, кінозала, ігровий куточок, дитяча кімната, гардероб, кухня, вбиральні.

 

 

Найближчим тут з’явиться 3D-принтер та астрономічна лабораторія.

 

SPILNO бібліотека у Львові

У Львові ж відкрилася SPILNO бібліотека — бібліотека-філія № 37 Централізованої бібліотечної системи для дорослих міста Львова, що на вул. Миколайчука, 1.

 

Медіатека має зручне зонування, дитячу кімнату, міні-галерею, співробітню, лекторій та читальний зал, а також зону для кавування та розмов.

 

Кличко на Троєщині

Віталій Кличко ж для відвідин обрав бібліохаб на Троєщині, який створили на базі дитячої бібліотеки №115, що на вулиці Бальзака.

 

 

Він запросив приходити у хаб батьків з дітьми і пообіцяв, що тут вони зможуть відпочити, «як мер міста, отримати багато книжок і позитивних емоцій».

Бібліотечний рок-н-рол

Тріо «Мар’яничі» зняло спеціально для свята кліп — «Бібліотечний рок-н-рол».

 

Героїнями відео стала сотня львівських бібліотекарок на чолі з директоркою Обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Ларисою Луговою та  директоркою Львівської міської бібліотеки для дорослих імені Романа Іваничука Тетяною Пилипець.

 

 

Також у відео 65 львів’ян розповідають, яку книжку зараз читають.

Відео від Академії естрадного та циркового мистецтв

Студентська рада Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв підготувала своє святкове відео про бібліотеку.

 

Бібліотечний storytelling

Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Федора Потушняка записала бібліотечний storytelling на варіацію: «Яким буде майбутнє бібліотек та бібліотекарів через 75 років».

 

Сповідь бібліотекаря

Фільм-рефлексію на карантинну тему і змін у роботі бібліотеки, народжених локдауном, створила Національна Бібліотека України для дітей.

 

Флешмоб від «Бібліотечної країни»

Благодійний фонд «Бібліотечна країна» запустив флешмоб з проханням відповісти на єдине запитання: «А ви ходите у бібліотеку?».

 

 

Між учасниками розіграють 10 книжок від видавництв «Саміт-Книга», «Фоліо», «Наш Формат» та «Ранок».

Польова бібліотека для військових

До святкувань долучалася й польова бібліотека для військових 17-ої окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка. Завдяки волонтерам Харківського політехнічного університету бібліотека поповнилася як художньою літературою, так і спеціалізованою.

 

 

Ідея створення бібліотеки належить директорці Науково-технічної бібліотеки Харківського Політеху Ларисі Семененко, матері офіцера ЗСУ.

 

«Ми оголосили невелику толоку зі збору художньої літератури із особистих бібліотек. До ініціативи колективу бібліотеки долучилися друзі бібліотеки та її читачі. Протягом кількох діб було зібрано книги, які 24 лютого минулого року передали танкістам 17 окремої танкової бригади», — розповіла вона.

Бібліотечний майданчик в Миколаєві

Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна організувала бібліотечний майданчик «Територія книги».

 

 

На дітей чекали три локації: на GAME-території діти грали у рухливі ігри, ART-територія – місце проведення майстер класу з виготовлення вітальних листівок, а на DETEKTIV-території діти відчули себе справжніми детективами та розгадували літературні таємниці.

 

 

А ось, як святкували свій День бібліотеки в інших куточках України.

Центральна міська бібліотека імені Тараса Шевченка у Кам’янському

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара

Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

 

Окрім всеукраїнського свята, деякі бібліотеки відзначили свої ювілеї. Так Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка та Івано-Франківська обласна бібліотека для дітей відсвяткували 75-річчя, Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.Франка — 80-річчя.

 

Нагадаємо, що у співпраці з Українською бібліотечною асоціацією, за підтримки Європейського Союзу (програма House of Europe), Читомо запустило спецпроєкт «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги». Серед послуг: інтерактивне програмне забезпечення, перформативні види мистецтва, аудіо-візуальний сектор та ін. 

 

Читайте також, як святкували Всеукраїнський день бібліотек у 2018-му та 2019-му роках.