підтримка

Таня Пітерсон до українців: Ви сміливіші, а тому сильніші від путіна

26.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Таня Пітерсон, письменниця, психологиня, авторка книжки «101 спосіб впоратися з тривогою, страхом і панічними атаками», що вийшла у 2021 році у «Нашому Форматі», надіслала листа підтримки українцям у боротьбі з росією. Про це Читомо повідомила менеджерка видавництва Марина Клімчук.

 

«У вас є велика мужність, оскільки ви живете кожен день під ударом владіміра путіна та його армії. Сміливість не означає, що ви не боїтеся, не хвилюєтесь і не почуваєте болю. Мужність дуже особиста, кожна людина демонструє її по-своєму. Мужність – це те, що глибоко всередині кожного українця, і це те, що ви можете черпати щомиті, щоб не лише пережити цей час, а й перемогти та вийти переможцем над росією і продовжувати жити на ваших умовах. Ви є як українці  і будете завжди», — наголосила Пітерсон.

 

Вона написала, що їй важко думати про майбутнє і почуватися сміливою, не знаючи, як довго триватимуть смерть і руйнування. Довготривале майбутнє страшить.

 

«Знайте, що мужність — це не майбутнє. Сміливість — це не те, що потрібно відчути відразу, а натомість потрібно прожити в багатьох маленьких моментах, один за одним, коли вони відбуваються. Є багато способів, яким кожна людина може бути мужнім у моменти цієї боротьби, що триває», — написала письменниця.

 

Вона зазначила, що для того, щоб дозволити мужності перемогти страх, нам варто зазирнути глибоко всередину і визначите, який вид мужности кожен почуває: «Ви можете бути людиною, яка приєднується до фізичної боротьби, солдатом або борцем за свободу сусідства. Ця фізична хоробрість є частиною мужності. Однак хоробрість — це більше, ніж тільки цей тип хоробрості».

 

«Можливо, ваша сміливість приходить у вашому ентузіазмі до життя, у вашій готовності віддати все, що потрібно, в одну мить вашого життя. Можливо, ви можете допомогти своїй сім’ї, другу, сусіду, незнайомцю чимось, що їм потрібно для подальшого життя. Запропонувати їжу, притулок, одяг, транспорт — будь-яку допомогу, велику чи малу, комусь, хто потребує, допоможе кожному продовжити. Ваші сміливі дії в будь-який момент можуть перемогти будь-якого ворога, будь то страх або, зрештою, владімір путін», — наголосила Пітерсон.

 

Вона написала, що мужність українців може полягати у чесності та готовності говорити правду під час розмови. 

 

«Можливо, ваша мужність полягає у вашій наполегливості, вашому незламному духу. У ту мить, коли ви виснажені, налякані або у відчаї, зазирніть глибоко всередину і знайдіть лише одну причину, щоб продовжувати. Ця готовність продовжувати ще трохи, а потім ще трохи і ще, досить сильна, щоб втомити і перемогти будь-яку армію», — порадила Пітерсон.

 

Вона наголосила, що сміливість насправді має багато форм, стільки форм, скільки існує людей: «іноді  всередині може бути порожньо і тихо, тому що путін такий голосний і намагається перекричати вашу мужність, змусити вас подумати, що ви недостатньо сильні, щоб вистояти, єдині проти нього. Однак його гучний шум не може змусити вас заспокоїтися. Ви сильні. Ви сильніші від свого страху. Ви сильніші за свого мучителя путіна».

 

Таня Пітерсон — національно сертифікована радниця з питань психічного здоров’я, авторка світових бестселерів, номінантів премії Kirkus, романів «Двадцять чотири тіні» та «Моє життя в двох словах». Магістерка медицини, сертифікована консультантка у сфері психології та засновниця школи з питань психічного здоров’я Wellbeing & Words в Юджині. 

 

Авторка п’ятьох романів, пов’язаних із психічним здоров’ям, які отримали критику та нагороди: «Втрата Елізабет» (Losing Elizabeth), нагороджений премією «Мармурова книга» як «книга, яка істотно змінила світ» від Міжнародної літературної групи Storytellers Campfire, «Відпустка відсутності» (Leave of Absence), «За тихими посмішками» (Behind Silent Smiles), «Моє життя в двох словах» (My Life in a Nutshell) та «Двадцять чотири тіні» (Twenty-Four Shadows), які були відзначені авторитетним виданням Kirkus Reviews як одні з кращих книжок в категорії художньої літератури. 

 

Як повідомлялося, письменниця, лавреатка Нобелівської премії з літератури Ольга Токарчук висловила підтримку Україні. Автор всесвітніх бестселерів Стівен Кінг доєднався до неї та скасував вихід усіх своїх книжок у росії. Так само вчинив і Ніл Гейман. Крім того, він закликав жертвувати кошти на допомогу Україні.

 

Чільне фото: Amazon