загиблі письменники

Тейлор Свіфт випустить альбом «Департамент закатованих поетів»

11.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Співачка Тейлор Свіфт анонсувала новий альбом під назвою «The Tortured Poets Department», який вийде 19 квітня. Про це співачка повідомила на церемонії вручення премії «Ґреммі».

Свіфт перемогла в номінації «Найкращий вокальний попальбом».

 

«Я знаю, що те, як проголосувала Академія звукозапису, є прямим відображенням пристрасті моїх шанувальників, тому я хочу подякувати, відкривши вам секрет, який я приховувала останні два роки. 19 квітня вийде мій абсолютно новий альбом. Він називається “Департамент закатованих поетів”», — повідомила співачка.

 

 

Думки з приводу назви нового альбому розділилися: хтось схвалює таку гру слів, а хтось вважає, що формулювання применшує боротьбу поетів.

 

«Як закатований поет я схвалюю. Чи вона глузує з нас? Мабуть, я теж це схвалюю», — зазначив американський поет, перекладач і редактор Крістіан Вайман. 

 

«Назва нагадує фільм Робіна Вільямса “Спілка мертвих поетів”. Фільм вийшов у 1989 році, у рік народження Свіфт. Тейлор повністю занурює у режим “темної академії”. Не забувайте й про артикль “the”. “The” також асоціюється з академічними програмами: The Iowa Writers’ Workshop, The Ivy League», — вважає американська поетеса й авторка «Our Dark Academia» Едріенн Рафель.

 

«Це серйозне ставлення до нас, закатованих поетів… і водночас це добродушне глузування», — сказав американський поет, художник і кінорежисер Річард Сайкен.

 

Також Сайкен сказав, що його вразила одна фраза: «”Мої музи, набуті, як синці” — це жорстоко. Вона все правильно зрозуміла. Музи не з’являються, не завдавши жодної шкоди».

 

«Я сподіваюся, що назва частково легковажна. Не потрібно бути закатованим, щоб бути вправним поетом. Нікого не можна катувати (буквально) і ніхто не повинен відчувати катування (фігурально), щоб створити довготривале чи емоційно привабливе мистецтво», — зазначила літературна критикиня і поетеса Стефані Берт, професорка англійської мови, яка викладає курс про Тейлор Свіфт у Гарвардському університеті.

 

Американський поет, письменник і професор Грегорі Пардло не погодився зі словом «закатовані»: «Сьогодні поети дуже серйозно ставляться до психічного здоров’я, і я вважаю трохи неприємним, що цей вірш романтизує тривожні розлади».

 

Дискусія навколо назви альбому показує, наскільки американські письменники сприймають назву альбому як метафору, тоді як в Україні така назва читається надто буквальною.

 

Як повідомлялося, на фронті загинули такі українські поети: Максим Кривцов, Юрій Руф, Олексій Івакін, Гліб Бабіч, Ігор Мисяк, Артем Довгополий, Сергій Скальд та інші.

 

Нагадаємо, склали перелік письменників і перекладачів, загиблих через російсько-українську війну

 

Ілюстрації: Тейлор Свіфт