книжкові новинки

Триває збір коштів на англомовну антологію української фантастики

02.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На платформі Kickstarter розпочався міжнародний збір на видання «Вишивані світи: фантастичні твори з України та діаспори» (Embroidered Worlds: Fantastic Fiction from Ukraine and the Diaspora).

«”Вишивані світи” представляє живий знімок фантастики в сучасній українській культурі, включаючи оповідання, що охоплюють і перетинають спекулятивні жанри наукової фантастики, фентезі, жахів, химерної фантастики, магічного реалізму та альтернативної історії. Більшість оповідань, включених до антології, написані письменниками з України, і для більшості з них це буде перший переклад їхніх творів англійською мовою. Письменники української діаспори також долучилися до збірки, написавши оповідання, які спираються на їхню спадщину, ілюструючи складні та різноманітні способи, у які ми святкуємо та переосмислюємо культуру. Ці письменники та їхні історії надзвичайно різноманітні. Тут є привиди й монстри, космічні кораблі й стародавні боги, битви — реальні й уявні — а також пригоди в часі, постапокаліптичні місця, магія і народні мотиви», — зазначають в описі до видання.

 

Антологію впорядкували письменниця Валя Дудич Лупеску, перекладачка Ольга Брильова та письменниця Ірина Пасько. Книжка виходить в інді-видавництві Atthis Arts. Видання «Вишивані світи: фантастичні твори з України та діаспори» ввійшло до програми підтримки перекладів творів української літератури іншими мовами Translate Ukraine 2023. Завдяки гранту від УІК вдалося купити права та оплатити переклад оповідань Володимира Арєнєва, Віри Балацької, Василя Духновського, Олексія Гедеонова, Мирослави Горностаєвої, Ярини Каторож, Максима Кідрука, Олени Красносельської, Ірини Пасько, Ігоря Силиври, Олега Сіліна, Світлани Тараторіної, Остапа Українця та Олексія Жупанського. До антології також ввійдуть оповідання Ольги Брильової та Юрія Винничука, які вже перекладені англійською. Автор обкладинки — Тарас Копанський.

 

За словами творців проєкту, краудфандинг потрібен для друку видання та оплати роботи видавництва. На платформі Kickstarter збирають суму $5000.

 

Інформацію про збір коштів на антологію поширив зокрема відомий англійський і американський письменник Ніл Ґейман.

 

Нагадаємо, на початку 2023 року на платформі Kickstarter закінчився міжнародний збір на видання «Нескорені. Велика книга Сміливості» (Unconquered. The Big Book Of Bravery).

 

Читайте також: У Нідерландах вийде друком фотокнижка Ганни Грабарської про досвід біженства

 

Чільне зображення: Valya Dudycz Lupescu/X (Twitter)