втрати війни

У бою з російськими окупантами загинув військовий і журналіст Юрій Лелявський

04.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У бою з російськими окупантами 28 вересня загинув військовослужбовець і журналіст Юрій Лелявський. Про це повідомили на Facebook-сторінці Командування  Десантно-штурмових військ ЗСУ.

У цивільному житті він багато років працював у різних виданнях та на загальнонаціональних телеканалах. У 2014-2015 роках Юрій висвітлював події на сході України, за що був незаконно захоплений у полон проросійськими бойовиками самопроголошеної республіки.

 

У 2022 році, бувши офіцером запасу, призвався до лав Збройних Сил України. Він обіймав посади начальника пресслужби та служби зв’язків з громадськістю 10 гірсько-штурмової бригади та 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ.

 

«Широкомасштабну збройну агресію військ російської федерації проти України, капітан Лелявський зустрів на півдні країни, де вела бойові дії його військова частина. Він завжди працював на передньому краю, висвітлюючи хід ведення бойових дій, одним з перших заходив до звільнених від противника українських населених пунктів», написали у Командуванні Десантно-штурмових військ ЗСУ.

 

Також повідомляють, що Юрій здійснював зйомку бойової роботи десантно-штурмових, артилерійських, інженерно-саперних підрозділів: «по-декілька діб виконував завдання пліч-о-пліч з десантниками. За це його поважали в бригаді, а дані матеріали неодноразово були у вітчизняних та іноземних ЗМІ».

 

Нагадаємо, що у Донецькій області загинув оператор Дмитро Шиповський, який захищав Україну в лавах ЗСУ.

 

Як відомо, за сім місяців повномасштабної війни росія скоїла 454 злочини проти журналістів та медіа в Україні.

 

Фото командування ДШВ