культурна спадщина

У Чернігові окупанти пошкодили старовинні собори, вали й дитинець

08.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Чернігові окупанти здійснили понад 20 злочинів проти культурної спадщини. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму телеграм-каналі.

Він зазначив, що пошкоджень зазнали Чернігівський дитинець та історичні вали, Спасо-Преображенський собор XI століття, Катерининська церква XVIII століття, Борисоглібський собор XII століття, Єлецький Успенський монастир XI століття, Чернігівська обласна бібліотека Короленка, Чернігівський обласний молодіжний центр та інші об’єкти культурної спадщини.

 

«Усе через те, що російські окупаційні війська бомбили останній вихід з Чернігова. Бомбили по цивільному населенню, позбавляючи їх будь-якого шансу на зелений коридор», — наголосив Ткаченко.

 

 

Міністр додав, що говорив з губернатором області В’ячеславом Чаусом та мером Владиславом Атрошенком щодо збереження культурної спадщини Чернігова. 

 

«Уся Україна має бути вдячна Чернігівській, Харківській і Сумській областям за те, що стояли до кінця, аби захистити нашу країну. Стояли до кінця, жертвуючи собою. Україна зробить все, аби покарати винуватців», — зазначив Ткаченко.

 

Як відомо, станом на 27 березня Мінкульт зафіксував та підтвердив понад 100 випадків пошкодження українських обʼєктів культурної спадщини

 

За даними ЮНЕСКО, в Україні пошкоджені або частково зруйновані щонайменше 53 об’єкти культурної спадщини.

 

Чільне фото: телеграм-канал Олександра Ткаченка