ЄС

У ЄС закликають Україну привести медіазаконодавство до європейських стандартів

09.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Європейська федерація журналістів звертається до української влади з проханням привести законодавство про медіа у відповідність до Європейських стандартів свободи преси. Про це йдеться на сайті федерації. 

Зазначають, що федерація вітає рішення глав держав та урядів Європейського Союзу надати Україні статус країни-кандидата на вступ в ЄС. Водночас у представництві зауважують, що це передбачає ґрунтовний перегляд українського законодавства про ЗМІ.

 

Зокрема на сайті пишуть, що проєкт закону про ЗМІ, внесений у 2020 році народним депутатом Микитою Потураєвим, містить багато положень, які суперечать європейським цінностям.

 

«Він пропонує надати свавільні та непропорційні повноваження національному регулятору, Національній раді з питань телебачення та радіомовлення, яка матиме повноваження не лише над аудіовізуальними медіа, а й над друкованими та цифровими ЗМІ», йдеться на сайті про старий проєкт закону. 

 

Як відомо, раніше низка українських громадських організацій, які працюють у сфері медіа, закликали українську владу ухвалити нове законодавство про медіа, щоб виконати всі рекомендації Європейської комісії щодо майбутнього членства України в ЄС.

 

Так, мова йде про законопроєкт «Про медіа» №2693-д, який узгоджує законодавство України з Директивою №1808/2018/ЄС про аудіовізуальні медіапослуги та надає повноваження незалежному регулятору ЗМІ. Цей закон упорядковує українське законодавство відповідно до рекомендацій експертів Ради Європи та наближає його до правової бази Євросоюзу.

 

Нагадаємо, в Україні запустили сервіс для підтримки фінансування медіа. Крім того, Комісія з журналістської етики запустила гарячу лінію з питань етики й стандартів для журналістів.

 

Чільне фото: Верховна Рада України