Харків

У Харкові відкрили відновлену меморіальну дошку Юрію Шевельову

23.01.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Харкові відкрили відновлену меморіальну дошку, присвячену мовознавцю й публіцисту Юрію Шевельову. Про це повідомляють представники громадської організації «Світанок» Мілла Денчик та Вадим Поздняков.

Урочисте відкриття відбулося біля будинку на вулиці Сумській, 17, де у 1915-1943 роках жив Шевельов.

На відновлення дошки витратили понад 80 тисяч гривень, які вдалося зібрати завдяки громадськості через соцмережі. Нова дошка повторює зміст тієї, яку група невідомих чоловіків розбила у 2013 році, але без використання граніту.

 

Для додаткового захисту дошки планують встановити камери відеоспостереження.

Нагадаємо, 2013-го року у Харкові встановили меморіальну дошку Юрію Шевельову за кошти громадськості. Тоді Харківська міська рада скасувала рішення топонімічної комісії про встановлення дошки, а на сесії міські чиновники виступали проти увічнення мовознавця. Того ж дня дошку розбила група невідомих чоловіків у присутності журналістів.

 

Кошти на відновлення дошки Шевельову зібрали за 10 днів через Facebook.

 

Як відомо, дошку Шевельову планують встановити й в Університеті Каразіна. Її розташують на фасаді бібліотеки на вулиці Університетській, 25, де працював мовознавець.

 

Раніше повідомлялося, що у Харкові відновили зруйновану меморіальну дошку, присвячену мовознавцю й публіцисту Юрію Шевельову.

 

Також стало відомо, що цьогорічним лауреатом Премії імені Юрія Шевельова з есеїстики став Андрій Бондар за книжку «Ласощі для Медора».

 

Суспільне Харків