Іван Франко

У Хорватії відкрили пам’ятний знак Іванові Франку

24.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У хорватському місті Ловрані встановили пам’ятний знак, присвячений Івану Франку.   Про це повідомив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на фейсбук-сторінці. 

Пам’ятний знак «Поет і Птах» відкрили Руслан Стефанчук та голова хорватського парламенту Сабору Гордан Яндрокович.

 

Знак встановили на території приморського парку поруч з історичною набережною Лунґомаре на узбережжі затоки Кварнер в Адріатичному морі на честь перебування Івана Франка у Ловрані в лютому-квітні 1909 р.

 

«Цей пам’ятний знак — символічний. Сьогодні український народ бореться із варварською агресією росії, яка уособлює хворобу імперського режиму країни-терориста. І Хорватія, з перших днів війни, подає усьому світу приклад європейської солідарності та підтримки України у боротьбі з новітнім варварством», — зазначив Стефанчук.

 

 

Скульптурну композицію та інформаційну таблицю виготовили видатні українські митці – Володимир і Василь Одрехівські – завдяки фінансовій та організаційній підтримці Львівської обласної військової адміністрації. 

 

Наукову концепцію проєкту та обґрунтування символічних сенсів пам’ятного знака розробив доктор Богдан Тихолоз, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка.

 

Як зазначили на сайті посольства України в Хорватії, одна з фігур скульптури уособлює «Поета, що, у філософській задумі, виснажений важкою недугою і понадсильною працею, немовби схилився під тягарем власних крил. Друга — це Птах натхнення, мрії, надії, який стремить увись, повсякчас готовий злетіти до вершин творчості».

 

Нагадаємо, на перехресті вулиць Липської та Інститутської в Києві встановлять скульптурну композицію на честь Івана Франка.

 

Читайте також: Найбільша наукова бібліотека Хорватії отримала українські книжки

 

Фото: Дім Франка