Леонід Тендюк

У Києві відкрили меморіальну дошку письменнику Леоніду Тендюку

23.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Меморіальну дошку на честь письменника-мариніста, поета Леоніда Тендюка відкрили у Києві на будинку, що на вулиці Олеся Гончара, 52. Про це повідомила пресслужба Національної спілки письменників України.

Відкриття присвятили 90-річчю із дня народження Леоніда Тендюка. Меморіальну дошку також присвятили дружині письменника Елеонорі Пірадовій – народній артистці України, піаністці. Вони померли впродовж доби 11-12 липня 2012 року.

Відкриття провели за участю родичів подружжя, сусідів, письменників Петра Перебийноса, Віктора Женченка, Григорія Кримчука, Людмили Житньої. Дошку відкрили за сприяння Національної спілки письменників України.

 

Леонід Тендюк (1931−2012) — український поет, прозаїк, мариніст, фантаст. Народився 3 березня 1931 року в селі Володимирівка Кропивницького району Кіровоградської області в сім’ї колгоспників. Навчався у Харківському університеті та Київському державному університеті імені Тараса Шевченка, який закінчив у 1956 році.

 

Працював у газеті «Молодь України» і як кореспондент багато подорожував Україною, був матросом і брав участь у далеких експедиціях на гідрографічному, звіробійному та інших кораблях. На суднах «Ю. Шокальский» та «Витязь» Леонід Тендюк ходив у рейси до островів Фіджі, Японії, Нової Гвінеї, тричі відвідував Полінезію, бував у В’єтнамі, США, Канаді, Індії, Пакистані та Австралії. Написав п’ять збірок поезій, книжки нарисів, декілька книжок подорожніх нарисів: «Одіссея східних морів» (1964), «Шукачі тайфунів» (1965), «Люди з планети Океан» (1968), «Земля, де починаються дороги» (1972); книжки оповідань для дітей «Вогники в океані (1974), «Дивовижна риба мурена» (1977), «На коралових атолах» (1979).

 

Більше про життя і творчість Леоніда Тендюка читайте у статті Читомо.

 

Додамо, зараз триває конкурс морської прози «Мателот».