медіа під час війни

У лютому в Україні скоїли 9 злочинів проти свободи слова

07.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

9 злочинів проти свободи слова в Україні зафіксували експерти Інституту масової інформації у лютому. Про це повідомляють на сайті організації.

За 5 злочинів відповідальна росія: це обстріли журналістів та кіберзлочини.

 

Водночас ІМІ зафіксував чотири випадки порушень свободи слова, за які відповідальні громадяни України. Це випадки перешкоджання, обмеження доступу до публічної інформації та кібератаки.

 

У лютому на фронті загинули три українських медійники, які стали на захист України:

 

  • Павло Тимошенко — телеоператор черкаської філії телеканалу «Інтер», загинув 5 лютого під Вугледаром (Донецька область). Із 2008 року працював оператором у черкаському корпункті на каналах ВІККА, 1+1 та І«нтер». Павлу Тимошенку було 42 роки;
  • Сергій Клименко — співробітник «Суспільного Херсон», загинув 5 лютого в бою з російськими окупантами в Мар’їнці на Донеччині. Він багато років працював у технічній службі радіо телерадіокомпанії Херсонщини «Скіфія» (нині — «Суспільне Херсон»);
  • Олексій Борис — журналіст «Юридичної газети», воїн 58 бригади, загинув на Бахмутському напрямку 9 лютого. Олексій Борис працював у «Юридичній газеті» з весни 2021 року, раніше був на посаді Paralegal в Arzinger. Олексію було 27 років.

 

 

Під обстріл російських військ у Бахмуті на Донеччині та поблизу потрапили дві знімальні групи: українська (видання «Заборона») та іноземна – журналісти німецького Bild.

 

Серед кіберзлочинів ІМІ зафіксував запуск російськими хакерами фейкового звернення Володимира Зеленського в ефірі 24 каналу. Втім, каналу вдалося швидко відновити мовлення.  Хакери зламали фейсбук-сторінки проєкту Ukraїner та заволоділи ними.

 

Ще один випадок кіберзлочину – хакери ввімкнули гімн СРСР в ефірі телеканалу «Інтер». Це сталося під час виступу в «Єдиному марафоні» секретаря РНБО Олексія Данілова.

 

Нагадаємо, в Україні створили платформу пам’яті журналістів, загиблих на повномасштабній війні.

 

Читайте також: За 11 місяців повномасштабної війни росія скоїла понад 470 злочинів проти ЗМІ