злочини росії

За 11 місяців повномасштабної війни росія скоїла понад 470 злочинів проти ЗМІ

25.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Протягом 11 місяців повномасштабної війни Росія вчинила 477 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчать дані моніторингу Інституту масової інформації.

Протягом січня в Україні зафіксували 10 порушень свободи слова, які вчинила росія: 

 

  • обстріли та поранення журналістів; 
  • викрадення;
  • кіберзлочини;
  • вимкнення українського мовлення на окупованих територіях;
  • закриття газети через відсутність фінансування у зв’язку з війною.

 

 

У грудні 2022 року в бою з російськими окупантами на Бахмутському напрямку загинув журналіст «Суспільне Херсон» Антон Коломієць. Він став 43-м медійником, що загинув унаслідок російської агресії в Україні. З них 8 — під час виконання журналістської діяльності, 35 загинули як учасники бойових дій або стали жертвами російських обстрілів не під час виконання журналістських обов’язків.

 

Протягом одинадцятого місяця повномасштабної війни поранення отримали двоє журналістів – з Японії та Німеччини: 31 грудня під час російської ракетної атаки Києва був поранений журналіст із японського видання Asahi Shimbun Ватару Секіта, 2 січня репортер німецького видання Bild Бйорн Штрітцель отримав уламкове поранення внаслідок російського обстрілу міста Дружківка. 

 

Під російський обстріл на Донеччині та Луганщині потрапили дві українські та одна іноземна знімальні групи.

 

У січні стало відомо про викрадення на Харківщині місцевого відеоблогера із Савинської громади 69-річного Анатолія Гарагатого, якого затримали ще в травні 2022 року. Російські окупанти понад три місяці утримували його в полоні, його звільнили 4 вересня. 

 

Серед кіберзлочинів — кібератака на Укрінформ. Як повідомила Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, сайт інформагенції могли атакувати хакери з угрупування Sandworm, пов’язаного з Головним управлінням Генерального штабу збройних сил рф. 

 

У фейсбуці заблокували у зв’язку зі скаргами ботів матеріал видання «Полтавська хвиля»про військового, який коригує українську артилерію. Головний редактор видання Віталій Улибін вважає, що це масово скаржилися боти.

 

Нагадаємо, в грудні в Україні зафіксували дев’ять злочинів проти свободи слова в Україні.

 

Читайте також: 2022 року серед усіх країн світу найбільше журналістів вбили в Україні

Чільне фото: ІМІ