Естонія

У Литві, Естонії та Індонезії зазвучали українськомовні аудіогіди

19.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

 У Національному музеї «Палац Великих князів Литовських» у Литві ‘явився українськомовний аудіогід. Про це Олена Зеленська повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

«Разом із першою леді Литви Діаною Наусєдєне офіційно відкрили українськомовний аудіогід у наймасштабнішому реставраційному проєкті незалежної Литви. Разючі колекції Національного музею свідчать про глибоке історичне коріння Литви, а також про спільні з Україною історичні події та культурну спадщину», — написала вона.

 

За її словами, перший український аудіогід презентували в Естонії, у Талліннському музеї лицарських орденів. Його обрали за відгуками, бо цей музей серед найпопулярніших. Тепер там планують також виставку українських орденів спільно з українським Музеєм Другої світової війни.

 

 

Окрім того, українськомовний аудіогід з’явився в Індонезії у храмі Улувату — провідній індуїстській святині Балі. 

 

«Вдячна Міністерству закордонних справ України за постійну підтримку проєкту, а посольствам України в Індонезії, Естонії та Литві — за реалізацію на місцях. Після російського нападу наш іще довоєнний проєкт аудіогідів набув далеко не туристичного сенсу. Тоді як Росія говорить через руйнування, ми промовлятимемо до світу й одне до одного через культуру, історію та цінності — матеріальні й духовні», — наголосила Зеленська.

 

Нагадаємо, на початку 2022 року у Національному художньому музеї України з’явився аудіогід кримськотатарською мовою.

 

Як відомо, аудіогіди українською в музеях світу почали запроваджувати з 2019 року.

 

Фото: president.gov.ua