допомога за кордоном

У Німеччині Біллєр, Мюллер, Камінер знову закликають озброїти Україну й пришвидшити вступ у ЄС

06.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Німецькі інтелектуали критикують своїх колег і вимагають від канцлера Олафа Шольца швидкої поставки зброї Україні. Про це ідеться в їхньому відкритому листі, опублікованому в німецькій газеті Die Zeit.

 

Лист містить заклик до активної підтримки України у її спротиві повномасштабному російському вторгненню та у «швидкому виконанні резолюції Бундестаґу про постачання озброєнь до України».

 

«Не потрібно мати особливого військового досвіду, щоби зрозуміти, що різниця між «оборонними» і «наступальними» озброєннями — це не питання матеріалу: в руках атакованого танки і гаубиці також є оборонною зброєю, оскільки служать для самооборони», — наголошують культурні діячі.

 

Також у листі ідеться про необхідність поширення економічних санкцій на енергетичний сектор росії, «фінансовий рятувальний круг путінського режиму»

 

Діячі наголошують, що в інтересах Німеччини не допустити успішної російської загарбницької війни, оскільки якщо ядерній державі вдасться атакувати країну, яка здала ядерну зброю в обмін на міжнародні гарантії безпеки, це буде серйозним ударом по нерозповсюдженню ядерної зброї.

 

Небезпеці ядерної ескалації необхідно протидіяти надійним стримуванням, зауважують культурні діячі. Відмова від озброєння України сприятиме подальшій агресії з боку кремля, яка може надалі відбутися на території НАТО.

 

«Жодній іншій країні не довелося платити вищу ціну, щоб стати частиною демократичної Європи, тому Україна заслуговує на обов’язкову перспективу вступу до Європейського Союзу», — наголошують у листі. 

 

Також у ньому ідеться про те, що Україна бореться за безпеку та основні цінності вільної Європи.

 

«Є вагомі причини уникати прямого військового зіткнення з росією. Але це не може і не повинно означати, що захищати незалежність і свободу України — не наша справа. Це також випробування того, наскільки серйозно ми ставимося до німецького «Ніколи знову». Німецька історія диктує всі зусилля, щоб запобігти відновленню війн із вигнання та винищення. Тим більше це стосується країни, в якій вермахт і СС лютували з усією жорстокістю», — підсумовують культурні діячі.

 

Ініціатор звернення — німецький політик та публіцист, представник партії «Союз-90/Зелені», один зі засновників берлінського «Центру ліберального модерну» Ральф Фюкс.

 

Наразі листа підписали 57 громадських діячів, письменників, митців, журналістів та політиків Німеччини. Серед них — письменники Максім Біллєр, Герта Мюллер, Владімір Камінер, політикиня та одна зі засновниць берлінського «Центру ліберального модерну» Марілуїзе Бек, голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфґанґ Ішінґер, музикант Ігор Левіт.

 

Нагадаємо, раніше 156 публічних інтелектуалів, науковців, експертів у східноєвропейських питаннях закликали уряд Німеччини вжити рішучих заходів для припинення російсько-української війни і сприяння перемоги України.

 

Згодом діячі культури Німеччини, зокрема й письменники Мартіна Вальзера, Юлі Зех, Роберт Сіталер, закликали федерального канцлера Олафа Шольца не постачати Україні важке озброєння.

 

Чільне фото: Hannes Jung für ZEIT ONLINE; Sean Gallup/​Getty Images; IPON/​imago images