Максим Кривцов

У Польщі вийшов переклад віршів Максима Кривцова

24.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У польському видавництві Pogranicze вийшла друком збірка віршів Максима Кривцова «Ток-шоу Війна» (Talk-show Wojna). Про це повідомляється на сайті видавництва.

Збірка вийшла в межах четвертої серії «Перед лицем війни. Бібліотека української поезії» із двомовних збірок поезій українських авторів, які творили з 2014 року, виданих польською фундацією «Пограниччя» у співпраці з львівським видавництвом «Джезва».

 

 

Польською мовою книжку переклала Анета Камінська. Редактори четвертої серії Бібліотеки української поезії «Перед лицем війни»: Ірина Мулярчук і Кшиштоф Чижевський.

 

«Не знаю, що було раніше — поезія чи війна, але з 2014 року, коли Максим Кривцов пішов добровольцем до Національної гвардії України, він невтомно пише. Війна стала сезоном. Писав дедалі різкіше, дедалі менш поетично. Його мрії ховалися в окопах. Він спустився крізь послідовні кола пекла. Написав нові фрагменти української “Іліади”. Лише грецькі боги мінялися обличчям із рівненськими, де він народився, і яких забрав із собою на фронт», — висловився польський літератор і куратор проєкту «Пограниччя» Кшиштоф Чижевський.

 

Також на ютуб-каналі фундації «Пограниччя» вийшло відео, де Сташек Чижевський та Ірина Мулярчук читають польською мовою останній вірш зі збірки «Ток-шоу Війна» — «Моя голова котиться від посадки до посадки…». Автор портрета Максима Кривцова — Вєслав Шумінський.

 

 

Придбати книжку можна за посиланням. Її вартість — 25 злотих (240 грн).

 

Крім того, у межах четвертої серії Бібліотеки української поезії «Перед лицем війни» уже видали збірку Дмитра Лазуткіна «Індійський океан» (Ocean Indyjski) і збірку Назара Федорака «Малокрів’я» (Niedokrwistość).

 

Pogranicze — польське видавництво, що є частиною програми діяльності польської фундації «Пограниччя».

 

Як повідомлялося, 7 січня на фронті загинув український поет, військовий-доброволець Максим Кривцов. Збірку «Вірші з бійниці» українською мовою видали перед його смертю. Редагування віршів польською мовою завершили напередодні смерті Максима Кривцова.

 

Читайте також: «Далі: я поверну собі своє життя, обіцяю»: про що фотовиставка Максима Кривцова

 

Чільне зображення: Pogranicze