бібліотеки

У росії зі списку екстремістів виключили ексдиректорку Бібліотеки української літератури в Москві

26.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Колишню директорку Бібліотеки української літератури у Москві Наталію Шаріну виключили зі списку «екстремістів і терористів» Росфінмоніторингу. Про це свідчать дані установи.

Шаріну виключили з «Переліку організацій і фізичних осіб, щодо яких містяться відомості про їхню причетність до екстремістської діяльності або тероризму» через п’ять років після того, як у 2017-му її визнали винною в поширенні екстремістської літератури, викликанні ненависті з використанням службового становища, а також у розтраті у великому розмірі.

 

Підставою для порушення щодо Шаріної кримінальної справи стали знайдені в бібліотеці книжки, які слідство визнало такими, «що мають відношення до українського націоналізму»: «Київ», «Війна в натовпі», «Київ – Нью-Йорк», «Час поезії», буклет «Роман Шухевич – колишній командувач УПА» та інші.

 

«В’язниці Шаріній вдалося уникнути, але після вироку її було внесено до списку екстремістів Росфінмоніторингу поряд із засудженими за терористичними статтями, і вона не могла, наприклад, навіть відкрити звичайний банківський рахунок», — повідомляють у виданні «Настоящее время».

 

Суд щодо Наталіїї Шаріної тривав з 2016 до 2017 року. Згідно з експертизою російського слідства, знайдені в неї книжки містили «принизливі характеристики, що спонукають до дії проти національної групи “росіяни”».

 

Пізніше до звинувачень в екстремізмі додалася стаття про розтрату. Шаріна нібито завдала державі збитків на суму близько 3,5 млн рублів: організувала отримання платіжних доручень із розрахункового рахунку Департаменту фінансів міста Москви на розрахунковий рахунок Московської колегії адвокатів (збитки оцінили у 297 тисяч рублів), а також влаштувала на роботу знайомих свого юриста, забезпечивши їх зарплатою та медичною страховкою (збитки – 3,2 млн рублів).

 

Захист вважав, що обидва ці звинувачення слідству довести не вдалося та стверджував, що результати обшуків, які пройшли у бібліотеці, сфальсифікували. Правозахисники теж називали справу Шаріної сфабрикованою. 

 

Нагадаємо, у росії заборонили вивезення музейних експонатів на виставки за кордон.

 

Читайте також: 5 небезпек сучасної росії, які передбачив Орвелл у романі «1984»

 

Фото: glavcom.ua