* ESC - закрити вікно пошуку
бібліотеки
У Румунії бібліотеки допомагають українським біженцям
02.04.2022Румунська бібліотечна спільнота спостерігає за трагічними подіями в Україні та всіляко підтримує українців, а бібліотеки Румунії ‒ допомагають українським біженцям. Про це повідомляє Українська бібліотечна асоціація.
Від початку повномасштабного вторгнення з Українською бібліотечною асоціацією постійно підтримує зв’язок президент Румунської національної асоціації бібліотекарів і публічних бібліотек (ANBPR ‒ Asociaţia Naţională a Bibliotecarilor şi Bibliotecilor Publice din România) Драгош Адріан Неагу.
Крім того, у румунській бібліотечній спільноті зазначають, що співпраця між румунською та українською асоціаціями має продовжуватися і посилюватися.
«Війна росії проти України спонукала румунських бібліотекарів стали ще активнішими, аби захистити своїх користувачів від дезінформації, фейкових новин та інших інформаційних атак. Вони рішуче висловлюють своє несхвалення будь-якого насильства, тому що бібліотеки завжди були просторами миру, творчості та культури, і підкреслюють, що всі ці трагедії лише зближують наші найлюдськіші грані», ‒ пишуть в Українській бібліотечній асоціації.
Першими включилися в роботу з українськими переселенцями повітові бібліотеки, які розташовані близько до прикордонних пунктів пропуску. У бібліотеках можна отримати безкоштовний доступ до Інтернету та записатися на базовий курс румунської мови. Особливу увагу бібліотекарі приділяють дітям, організовуючи для них різні заходи та спеціальні соціальні програми.
До прикладу, повітова бібліотека у місті Тулча (Biblioteca Județeană «Panait Cerna» Tulcea) 8 березня 2022 року провела емоційне шоу, в якому взяли участь українські діти.
«Я визнаю, що я глибоко зворушений. Ми не можемо забути, що позаду, що ви залишили вдома. Ми всі розділяємо ваш біль, ми з вами і нам шкода бачити вас у цій ситуації. Але ми обіцяємо, що румунський народ завжди буде з українським народом. Ми сподіваємося, що такі моменти, як сьогодні, відбудуться у майбутньому, коли буде мир. Тому що буде мир і буде все добре», ‒ розповідає віце-президент повітової ради Міхай Гулені.
Як відомо, орієнтовно 500 тисяч українців перетнули кордон з Румунією від 24 лютого 2022 року.
Нагадаємо, що в Україні створили фонд для надання фінансової допомоги бібліотекарям, які опинились у скрутному становищі через війну.
Як відомо, окупанти пошкодили чи зруйнували щонайменше 9 українських бібліотек. Також в Україні закликають книгарні і бібліотеки не розповсюджувати книжки, які виготовлені в рф. Крім того, Українська бібліотечна асоціація звернулася до IFLA (Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ) з прохання позбавити росію членства.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості