протести

У Сакартвело триває акція голодування затриманої журналістки Мзії Амаглобелі

11.02.2025

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Засновниця й очільниця картвельських інтернет-видань Batumelebi та Netgazeti Мзія Амаглобелі уже 30 днів голодує після арешту за ляпас поліцейському під час протесту в Батумі. Про це повідомила одна з її адвокаток, голова Асоціації молодих юристів Сакартвело Нона Курдованідзе.

Нині Агломабелі проходить додаткові медичні обстеження у клініці «Вівамед».

 

«Вона продовжує повне голодування та залишається для проведення додаткових обстежень. Її позиція незмінна — вона вимагає повернути її, хоча, звісно, рішення щодо цього має ухвалюватися на основі результатів медичних досліджень, а не лише за її бажанням. У цьому разі вирішальним фактором, безумовно, будуть медичні показники», — зазначила адвокатка.

4 лютого Амаглобелі перевели з Руставської в’язниці до клініки для медогляду. Лікарі рекомендують продовжити лікування в амбулаторних умовах.

 

Журналістку затримали 12 січня під час протесту в Батумі після того, як вона дала ляпас начальнику місцевої поліції Іраклію Джебуадзе. Це сталося після сутички, у ході якої були провокації з боку поліції. Мзії Амаглобелі загрожує від 4 до 7 років за ґратами за ляпас поліцейському, її звинувачують у нападі на поліцейського.

 

14 січня міський суд Батумі ухвалив рішення про тримання Мзії Амаглобелі під вартою як запобіжний захід. Попереднє слухання у справі запланували на 4 березня.

 

Із Руставської в’язниці медійниця передала листа, в якому назвала обвинувачення результатом репресивної політики, спрямованої проти неї особисто і свободи вираження поглядів у країні.

 

Окрім того, 12 січня під час протестів затримали оператора Batumelebi Гурама Мурванідзе. За інформацією Netgazeti, він став свідком сутичок біля Конституційного суду в Батумі та почав знімати затримання на мобільний телефон.

 

Як повідомлялося, у 2024 році Український ПЕН виступив із заявою на підтримку картвельських представників літературної спільноти та журналістів. Міжнародний ПЕН також закликав поліцію Сакартвело припинити насильство.

 

Нагадаємо, у червні 2024 року у Сакартвело офіційно набрав чинності ідентичний російському закон «Про прозорість іноземного впливу», після того, як його підписав спікер парламенту, обійшовши вето президентки Саломе Зурабішвілі.

 

26 жовтня відбулися вибори до парламенту Сакартвело. У жовтні найбільше видавництво Сакартвело виставило у вітринах книгарень виключно роман Орвелла, щоб привернути увагу до виборів.

 

Офіційно на них перемогла владна партія «Грузинська мрія», яка здобула майже 54% голосів. Прохідний бар’єр у 5% подолали ще чотири опозиційні партії. Усі вони відмовилися визнавати результати виборів та входити до парламенту. 27 жовтня президентка Саломе Зурабішвілі відмовилася визнати результати парламентських виборів і оголосила акцію протесту. Опозиція  також не визнає результатів парламентських виборів.

 

У листопаді 2024 року видавці й письменники вийшли на мирну акцію протесту проти результатів парламентських виборів.«Грузинська мрія» затвердила новий склад парламенту й оголосила про припинення переговорів з ЄС до 2028 року, що призвело до нових сутичок.

 

Читайте також: Видавці Сакартвело про «чорний список» уряду та культуру в умовах зростання авторитаризму

 

Чільне фото: Mo Se/Facebook

Джерело: Эхо Кавказа