Виставка

У Швеції покажуть виставку книжок, що обгоріли після атаки рф на друкарю у Харкові

29.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Пошкоджені книжки з типографії Factor Druk, по якій росіяни вчинили ракетний удар, презентують на спеціальній виставці у Стокгольмі цієї осені. Про це повідомляється на сайті Українського інституту у Швеції.

Як зазначають організатори, ця виставка має стати наочним доказом російських злочинів проти української культури й літератури зокрема.

 

«Агресор заперечує право України на її власну мову та літературу. Це не перший випадок, коли він завдає удару по українських видавництвах. Світ має знати та бачити ці злочини», — заявила директорка Українського інституту у Швеції Наталя Пасічник.

 

Ініціатором виставки стало видавництво «Ранок», до якого приєдналися й інші видавництва, а така подія стала можливою завдяки сприянню шведської сторони.

 

«Ранок» надіслав 6 обгорілих підручників із німецької мови для 7 класу з того накладу, що постраждав через обстріл поліграфічного комплексу. Ще один підручник, який передало видавництво, був пошкоджений у 2022-му році, коли росіяни обстріляли логістичний центр видавництва.

 

«Українські книжки будуть на виставці у Швеції. Але привід геть не радісний. Розповідаємо та показуємо, як росія цілеспрямовано намагається знищити нашу культуру», — зазначив генеральний директор видавництва «Ранок» Віктор Круглов. 

 

Він додав, що українські видавці мають проводити активну інформаційну роботу за кордоном не лише просуваючи українську літературу, а й доносячи правду про воєнні російські злочини.

 

Виставку зі знищеними книжками вже показували в Києві в межах XII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»

 

Нагадаємо, росія скоїла масований ракетний удар по Основʼянському району Харкова, де розташована друкарня Factor Druk, 23 травня. Згодом видавництво Vivat оприлюднило перелік знищених видань. Відомі також видавництва, що постраждали від обстрілу.

 

Як повідомлялося, обгорілі книжки з типографії Factor Druk, по якій росіяни скоїли ракетний удар, поїдуть на виставку в бібліотеку Конгресу США та закордонні музеї.

 

Читайте також: Місяць після влучання по друкарні Харкова. Як це впливає на галузь