міжнародна підтримка

У Twitter відтепер маркуватимуть неправдивий контент про війну в Україні

21.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Компанія Twitter 19 травня запровадила нову політику «з подолання дезінформації під час кризи», яка передбачає, що неправдивий контент про війну в Україні маркуватимуть спеціальними позначками. Про це повідомив голова відділу безпеки та доброчесності Twitter Йоель Рот у блозі соцмережі.

 

«Під час кризи оманлива інформація може підірвати довіру суспільства та завдати додаткової шкоди й без того вразливим громадам. Поряд із роботою Twitter з полегшення доступу до надійної інформації під час кризових подій, цей новий підхід допоможе уповільнити поширення найпомітнішого, оманливого вмісту, особливо того, що може призвести до серйозної шкоди», — наголосив Рот.

 

Попередження додаватимуть до таких дописів: 

 

  • неправдиве висвітлення або повідомлення про події, або інформація, яка неправильно характеризує умови на місцях під час розвитку конфлікту;
  • неправдиві звинувачення щодо застосування сили, посягання на територіальний суверенітет або використання зброї;
  • очевидно неправдиві або оманливі звинувачення про військові злочини або масові звірства проти певних груп населення;
  • неправдива інформація про реакцію міжнародної спільноти, санкції, оборонні дії або гуманітарні операції.

 

Сильні коментарі, спроби спростувати фейки чи перевірити факти, а також особисті анекдоти чи облікові записи від першої особи не підпадають під сферу дії політики.

 

Компанія приділятиме першочергову увагу додаванню позначок до твітів, що вводять в оману, з облікових записів, які мають галочку верифікації, та офіційних урядових профілів.

 

Попередження на твітові, який Twitter визначив як неправдивий, виглядатиме так:

 

Щоб переглянути допис, користувачі Twitter матимуть натиснути сповіщення з попередженням, а вміст не рекомендуватимуть у службі. Крім того, вподобання, ретвіти та поширення вимкнуть, а сповіщення посилатимуться на додаткову інформацію про підхід соцмережі до кризової дезінформації.

 

«Хоча ця перша ітерація орієнтована на міжнародний збройний конфлікт, починаючи з війни в Україні, ми плануємо оновити та розширити політику, включивши до неї інші форми кризи», — зазначив Рот у блозі.

 

Згодом нову політику поширять на всі кризові ситуації, зокрема на інформацію про глобальні кризи в Афганістані, Ефіопії та Індії.

 

Twitter працював над політикою з 2021 року. Під час розробки цієї системи команда спиралася на висновки світових експертів та правозахисних організацій. Кризи соцмережа визначає як «ситуації, у яких існує широка загроза життю, фізичній безпеці, здоров’ю або основним засобам для існування».

 

Нагадаємо, Twitter видалив або позначив як недостовірні понад 50 тисяч дописів, що містили неправдиву інформацію щодо війни рф проти України

 

Генеральний директор Tesla Ілон Маск придбав компанію Twitter за 44 мільярди доларів.