Крим

У тимчасово окупованому Криму російська окупаційна влада планує закрити кримськотатарську школу

25.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Окупанти порушують право киримли на освіту рідною мовою в тимчасово окупованому Криму. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму телеграм-каналі.

 

Ідеться про загальноосвітню кримськотатарську школу № 2 імені Двічі Героя Радянського Союзу Амет-Хана Султана у місті Ескі Кирим (Старий Крим). 

 

За словами Денісової, навчальний заклад планують «об’єднати» з іншою міською школою, яка є грецькою. 

 

Вона додала, що у школі вже відбулися збори з цього приводу, але батьки вирішили виборювати збереження навчального закладу.

 

Уповноважена наголосила, що це — порушення права на освіту рідною мовою, а держава-окупант несе відповідальність за забезпечення і дотримання прав громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Криму, в тому числі і на освіту рідною мовою та збереження культурної ідентичності.

 

Дії рф є порушенням статті 8 Європейської хартії регіональних мов або мов меншин та Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни.

 

«Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в України, врахувати ці факти порушення рф прав людини в Україні», — повідомила Денісова. 

 

Нагадаємо, на тимчасово окупованому півострові «влада» створюватиме «табори перекваліфікації» для вчителів з тимчасово окупованих Херсонської, Харківської та Запорізької областей.

 

Як відомо, в Україні хочуть запровадити День кримськотатарської мови та літератури.

 

Чільне фото:  ctrcenter.org