вистава

У Варшаві відбудеться вистава для дітей за мотивами «Війни, що змінила Рондо»

13.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Варшавському театрі ляльок «Гулівер» відбудеться прем’єра однойменної постановки за книжкою «Війна, що змінила Рондо» творчої майстерні «Аґрафка» (Романа Романишин й Андрій Лесів). Про це повідомили на сайті театру.

Режисерка вистави — Аніта Піотровська.

 

Книжка розповідає про вигадану країну Рондо, життя якої назавжди змінила війна.

 

«Рондо колись було ідеальним місцем — квіти грали концерти в оранжереї, а люди жили з ними в повній гармонії. Поки не налетіла хмара й не забрала сонце з міста. Мешканці, занурені в темряву, зокрема головні герої — Данко, Фабіян і Зірка, намагаються відтворити місто таким, яким воно було до катаклізму. Спроба запам’ятати місто та власний досвід, пов’язаний з окремими місцями, допомагає їм побудувати машину, за допомогою якої вони спробують відновити Рондо», — ідеться в анонсі вистави.

 

Прем’єра вистави — 17 вересня. Її тривалість — 55 хв. Переглянути акторський склад можна тут.

 

Квитки можна придбати за посиланням.

 

Захід відбудеться в межах 12-го фестивалю сучасної музики для дітей «Маленька варшавська осінь» та 65-го фестивалю сучасної музики «Варшавська осінь» за співфінансування Фонду установи культури Варшави та Фонду сприяння культурі міністра культури та національної спадщини.

 

Проєкт здійснюють в межах програми мистецької резиденції для авторів з Білорусі та України Інституту театру ім. Збігнєва Рашевського.

 

Українською «Війна, що змінила Рондо» вийшла у Видавництві старого Лева 2015 року. Книжка отримала низку відзнак, серед яких Bologna Ragazzi Award та потрапила до щорічного каталогу дитячої та юнацької літератури «Білі круки-2015». Її переклали вийшли кількома мовами, зокрема італійською, французькою, словацькою, вірменською, болгарською.

 

Як повідомлялося, «Війна, що змінила Рондо» отримала відзнаку Берлінського літературного фестивалю «Виняткова книга 2022». Раніше найвпливовіший американський журнал про книжки Kirkus Reviews вніс книжку Романи Романишин й Андрія Лесіва у список найкращих книжок року.