Литва

У Вільнюсі створять центр культури для українців

17.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В одному з корпусів Університету Вітовта Великого у Вільнюсі створять центр культури та освіти для українців. Про це повідомила  перша леді Олена Зеленська на своїй фейсбук-сторінці.

 


Олена Зеленська зазначила, що перша леді Литви Діана Наусєдєнє підтримала цю ідею. На зустрічі з нею, ректором Університету Вітовта Великого Юозасом Аугутісом та Послом України у Литовській Республіці Петром Бештою домовилися про кроки для втілення задуму.

 

Вона також закликали створювати такі центри у кожній країні, куди вимушені були приїхати українці: «Це буде місце сили, емоцій, знань та зустрічей, місце дружби між нашими народами. Упевнена, ця традиція переживе війну. Як будь-яке сердечне спілкування перемагає морок відчуження та розбрату».

 

Крім того, університет використовуватиме фонд підтримки студентів, які постраждали від репресій з боку білоруського уряду, для підтримки українців, які постраждали від війни в Україні.. Як і інші вищі навчальні заклади Литви, університет Вітовта Великого припинив співпрацю з вищими навчальними закладами росії та білорусі.

 

Пожертвувати у фонд можуть усі охочі. Зібрані кошти спрямовуватимуть на стипендії українцям, які приїжджають на навчання до університету: підтримка покриває їхні витрати на навчання, проживання та поселення. З

 

«Ми не повинні стояти осторонь, оскільки жахи війни відбуваються так близько від нас. Просимо всіх, хто не байдужий до людських страждань і підтримує демократичні та гуманістичні цінності, пожертвувати до цього фонду. Ми висловлюємо рішучу підтримку громадам наших університетів-партнерів в Україні», — повідомила проректорка з комунікацій Вільма Бієйкене.

 

Університет також готовий прийняти до 400 студентів та до 50 викладачів чи науковців, які тікають від війни.

 

Нагадаємо, в Австрії створять логістичний центр для розповсюдження українських книжок серед біженців. 

 

Читайте також: Для культурних діячів і освітян: допомога і працевлаштування за кордоном