Вікторія Амеліна

У Видавництві Старого Лева вийде поетична збірка «Свідчення» Вікторії Амеліної

12.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво Старого Лева випустить збірку поезій «Свідчення» письменниці Вікторії Амеліної. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила програмна директорка Lviv BookForum Софія Челяк.

Вона розповіла, що про намір видати поетичну збірку Вікторія Амеліна повідомила їй у травні 2023 року, а під час Книжкового Арсеналу розмовляла із головною редакторкою Видавництва Старого Лева Мар’яною Савкою.

 

«Ілюстратором ми запросили Данила Мовчана, бо хотілося сакральності, для мене це був єдиний можливий варіант для ілюстрації, щоб вона звучала в унісон з поезією. Проглядаючи верстку, ми зрозуміли, наскільки це було правильне рішення», — зазначила Софія Челяк.

 

 

У збірці буде і хронологія подій.

 

«Ми погодили, що хронологія має бути. Це не про нас, це про майбутні дослідження і пам’ять. Для цього я прочитала наше листування з Вікою в усіх можливих чатах. Виявилося, що за час повномасштабного вторгнення не було днів, коли ми не списувалися чи не зідзвонювалися. Це чорна робота, я думала що зійду з розуму, поки читала все, від безжальної пустки її відсутності, яку я не знаю, чи колись заповню. Дуже шкода, що не записувала наші телефонні розмови. Ця книжка — це так виглядає моє вирване серце. Я дуже сподіваюся, що, Віко, вона тобі сподобається, і я тебе не розчарувала», — додала Софія Челяк.

 

Вікторія Амеліна — українська письменниця, авторка романів «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», «Дім для Дома» та книжок для дітей. Була волонтеркою, громадською діячкою. Від початку російсько-української війни здійснювала волонтерські поїздки на деокуповані території Україні.

 

Вікторія Амеліна загинула 1 липня 2023 року внаслідок поранення, отриманого під час ракетного обстрілу росією Краматорська. Окрім неї, обстрілом були вбиті ще 12 людей, 64 отримали поранення.

 

Читайте також: Вікторія Амеліна: Після трагедії не потрібно слів, усі слова скочуються у вирву

 

Чільне зображення: інстаграм-сторінка Софії Челяк