Паризький книжковий салон

Україна візьме участь у Паризькому книжковому салоні з національним стендом

19.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Україна візьме участь у Паризькому книжковому салоні з національним стендом, його гаслом буде «Україна: серце Європи, що б’ється». Про це йдеться у прес-релізі фестивалю. 

На українському стенді будуть представлені видання, які розповідають про сучасну українську культуру, на також найновіші книжки від українських авторів, зокрема  Юрія Андруховича, Станіслава Асєєва та Артема Чапая. 

 

Також на стенді представлять сучасну українську драматургію, перекладати класичних творів (Івана Франка, Михайла Коцюбинського) та книжки для дітей.

 

Крім того, відвідувачі стенду зможуть погортати книгу «Ukraine. Cuisine et Histoire», яка відкриває історію, культуру та звичаї України через її гастрономічні традиції. Цю книгу видали у Éditions de La Martinière Cuisine, одному з найбільших французьких видавництв.

 

Організатори стенду закликають інтелектуальну та культурну спільноту Франції активізуватись, «щоб не дати знищити нашу культуру, допомогти зберегти все те, що ми збудували, вкладаючи в це душу після гніту російської імперії, після радянських репресій: літературу, мистецтво, музику, кіно, все те, що росія хоче сьогодні знищити, ведучи вбивчу війну проти нашої країни»

 

Також у межах Паризького книжкового фестивалю пройдуть події з українськими авторами: 

 

  • 21 квітня о 18:30 — на відкритті Паризького книжкового фестивалю буде оголошено лауреата премії Європейського Союзу з літератури (EUPL), цього року на цю ціну номінований роман української письменниці Євгенії Кузнецової «Спитай Мієчку». 
  • 22 квітня о 20:00 — інтерв’ю з письменником Андрієм Курковим та презентація французького перекладу його роману Les abeilles grises (видання Ліани Леві), Grand Palais Éphémère, Agora
  • 23 квітня о 18.00 — зустріч з письменницею Софією Андрухович у Культурному центрі Посольства України у Франції – 22 Avenue de Messine, 75008 Paris.

 

«Література може стати мостом для нашого діалогу. Бо Україна та Франція – це країни, в яких ми поважаємо права людини, країни, в яких співіснуємо, збагачуючи одна одну різними мовами, культурами та традиціями, але водночас ми прагнемо захистити і свою ідентичність через культуру та мову», додають у прес-релізі. 

 

Організаторами подій стали Український інститут книги, Український інститут, Український ПЕН, Міжнародний фестиваль «Книжковий фестиваль», Міжнародний фестиваль «Book Forum» за підтримки Посольства України у Франції, Культурного центру Посольства України у Франції.

 

Нагадаємо, що Паризький книжковий ярмарок пройде з 22 по 24 квітня у Франції. 

 

Як відомо, на цьогорічному Лондонському книжковому ярмарку Україна була представлена національним стендом, який мав фокус на науково-популярну літературу, під гаслом «Війна росії з Україною – не вигадка, час діяти». 

 

Читайте також: Україна у центрі світової уваги: як пройшов Лондонський книжковий ярмарок 2022