премія Зустріч

Українсько-єврейська премія «Зустріч»-2023 оголосила лавреатку

19.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Літературною премією «Зустріч» цьогоріч відзначили роман Софії Андрухович «Амадока». Про це повідомили на офіційному сайті BookForum.

 

«Попри значний резонанс у суспільстві, роман «Амадока» Софії Андрухович досі достатньо не проговорений та й не прочитаний в українському літературному та загалом культурному дискурсі. Гарантована дискусія чи гіпотетичний катарсис — запитували ми себе із членкинями журі у процесі оцінювання творів із короткого списку. Й обрали гарантовану дискусію. Та чи можлива вона поза катарсисом у цьому випадку?», — прокоментувала очільниця журі Ольга Муха.

 

До короткого списку премії також потрапили твори Олексія Нікітіна, Іванни Стеф’юк, Іди Фінк та Анни Фрайліх.

 

Церемонія нагородження премії «Зустріч» відбудеться 5 жовтня під час BookForum 2023 у Львові, й транслюватиметься онлайн.

 

Роман «Амадока» Софії Андрухович був опублікований у 2020 році львівським «Видавництвом Старого Лева». У 2022 книжка була видана в Австрії, а в серпні 2023 права на переклад «Амадоки» придбало одне з найбільших видавництв світу Simon & Schuster.

 

Премію «Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія» присуджують з 2020 року за найкращий твір, що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства, почергово в двох категоріях: художня література та література нонфікшн.

 

Нагадаємо, що минулого року премію не присуджували у зв’язку з російсько-українською війною, а у 2021 лавреатом став твір «Антиімперський вибір: постання українсько-єврейської ідентичності» Йоханана Петровського-Штерна.

 

Фото: Валентин Кузан, Craft.