Тарас Кремінь

В 14 областях України затвердили мовні програми

12.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

14 областей України вже затвердили програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя. Про це в етері «Українського радіо» повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

«Ми твердо стоїмо на принципах утвердження регіональної мовної політики. Так, декілька днів тому затверджено вже чотирнадцяту обласну мовну програму  на Херсонщині», — сказав він.

 

За словами уповноваженого, такі програми суттєво допомагають громадянам України більше дізнатися про мовний закон, безоплатно опанувати українську мову, отримати додаткову інформацію щодо складання іспитів на рівень володіння державною мовою, підтримати обдаровану молодь, сприяючи мовній стабільності в державі.

 

«У своїй діяльності ми робимо величезний акцент на сфери освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я, інтернет-ресурси, діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування», — додав Уповноважений.

 

Тарас Кремінь також наголосив, що нинішня мовна стабільність, як і мовна стійкість нації, безпрецедентна за всі роки української незалежності.

 

Обласні мовні програми затверджені у Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Тернопільській, Харківській, Миколаївській, Херсонській, Житомирській та Черкаській областях.

 

Як відомо, в Україні існує майже 500 безплатних курсів вивчення української.

 

Читайте також: Кремінь: Реакція місцевої влади на спроби перейменувати «російськомовні» назви — байдужість