Іран

В Ірані засудили письменницю до 5 років ув’язнення через «пропаганду проти режиму»

30.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Революційний суд Сарі засудив колишню політув’язнену Мойган Кавусі до п’яти років і п’яти місяців позбавлення волі через нещодавні протести. Про це повідомила правозахисна агенція HRANA.

Мойган Кавусі засудили до 39 місяців за «змову», 18 місяців за «образу верховного лідера Ірану» та 8 місяців за «пропаганду проти режиму». Її виправдали за звинуваченням у «поширенні корупції на землі».

 

Якщо вирок не апелюють, вирок  у 39 місяців за «збори та змову» як найсуворіше покарання виконають.

 

22 вересня 2022 року сили безпеки заарештували Кавусі в її будинку в Ношахрі та 27 жовтня після завершення допиту перевели її до в’язниці Тонекабон. 16 грудня 2022 року її перевели до в’язниці Каем Шахр.

 

Мойган Кавусі — письменниця, дослідниця і перекладачка з Курдистану. Переклала книжку «Анфаль та історія Тимура: єдині вцілілі масові могили жінок і дітей, убитих під час Анфалу», що вийшла друком у 2019 році в Тегерані.

 

Кавусі заарештували під час загальнонаціональних протестів у листопаді 2019 року та засудили щонайменше до шести років ув’язнення за кількома звинуваченнями, зокрема у «пропаганді проти держави». Кавусі також звинуватили у «підбурюванні людей до порушення порядку та безпеки країни» через пост, який вона опублікувала у своєму особистому акаунті в Instagram, підписавши реченням із трьох слів «Мовчання — це зрада».

 

Кавусі випустили з в’язниці під заставу в 100 мільйонів томанів 19 грудня 2019 року до закінчення судового розгляду проти неї, але потім 1 відділ Революційного суду Новшахра засудив її до шести місяців ув’язнення за звинуваченням у «пропагандистській діяльності проти держави» та 33 місяцями ув’язнення за звинуваченням у «приналежності до груп, які виступають проти ісламу Республіки Іран» і 30 місяців позбавлення волі за звинуваченням у «підбурюванні людей до порушення порядку та безпеки країни».

 

Нагадаємо, апеляційний суд Ханоя залишив у силі вирок в’єтнамській видавчині та журналістці Фам Доан Транг за звинуваченнями в нібито «антидержавній пропаганді», а в Алжирі журналіста Абдурахмана Семмара засудили  до смертної кари.

 

Читайте також: Боротьба теократії проти незгодних: журналісти та письменники-політв’язні Ірану

 

Чільне зображення: hrana.org