переклад

В Італії вийшла поетична збірка Анатолія Дністрового

20.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В італійському видавництві Macabor вийшла поетична збірка «Несподівано прийшла війна» (Inattesa e giunta la guerra) Анатолія Дністрового. Про це письменник повідомив у Facebook. 

До книжки увійшли вірші поета з різних років, а також поезії з останньої збірки «Чорна п’ятниця» (2022) та верлібри теперішнього воєнного часу. Переклав вірші Паоло Ґальвані.

 

«Мені запропонував італійський видавець опублікувати книжку, а перед тим він погодив проєкт із моїм давнім перекладачем Паоло Ґальвані. Видання цієї книжки зрештою було ініціативою Паоло. Ще в далекому 2008 році він перекладав твори багатьох сучасних українських поетів, серед яких був і я, і видав невелику антологію нашої поезії італійською «Made in Ukraine». Також Паоло багато перекладав українських класиків. Буквально перед війною я надіслав Паоло електронну версію моєї нової поетичної книжки «Чорна п’ятниця», яка його дуже зацікавила, а також нові вірші вже після 24 лютого вторгнення російської орди. Тому ця збірка італійською стала своєрідним вибраним із мого поетичного доробку», розповідає автор видання для Читомо. 

 

В оформленні збірки використали одну з картин письменника.

«Думаю, що будь-які твори, що пишуться в стані війни, мають особливу енергетику й тривогу, яка здатна навіть простим словам, образам чи фразам надавати особливого значення, продиктованого граничною ситуацією. Це справді поезія особливого стану людини, яка нині народжується в Україні. Ми читаємо твори багатьох наших поетів і поеток і відчуваємо, як вони нас буквально обпікають, як слова пульсують, ніби напружені судини. Це велика сила переконання, яке, можливо, йде попереду так званого раціонального сприймання. Це і є сила поезії, яку відчує читач, навіть за кордоном. Принаймні, мені так здається», додає про поезію Анатолій Дністровський. 

 

Нагадаємо, що раніше роман «Б-52» Анатолія Дністрового вийшов чеською мовою.

 

Як відомо, Анатолій Дністровий долучиться до проєкту ​​«Слова і кулі» / Words and Bullets, який реалізовують культурно-видавниче медіа «Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED).