українська мова

В Україні діє понад 250 безкоштовних можливостей для вивчення української

30.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні діє понад 250 безкоштовних онлайн-ресурсів, курсів та розмовних клубів з опанування української мови. Про це повідомляють на сайті Уповноваженого із захисту державної мови. 

Здебільшого локації розміщені у закладах вищої та середньої освіти, у бібліотеках та центрах підвищення кваліфікації.

 

Найбільше кількість можливостей з опанування мови у Львівській області — 77, далі йдуть Дніпропетровська (30), Івано-Франківська (17), Вінницька (15), Тернопільська (13) та Одеська (13) області. Найменшу кількість пропозицій для вивчення державної мови представлено у Закарпатській, Кіровоградській, Запорізькій, Сумській, Житомирській, Харківській областях.

 

«Регіональні та місцеві програми з розвитку та популяризації української мови є тим інструментом, який дозволяє комплексно вирішити питання організації функціонування різноманітних мовних ініціатив, у тому числі націлених на допомогу в опануванні мови. Саме тому очікуємо, що найближчим часом в багатьох областях будуть прийняті позитивні рішення. Така програма сьогодні вкрай потрібна і столиці», зауважив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. 

 

Інформацію про можливості та їхній підрахунок зібрав Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови.

 

Нагадаємо, що Чернівецький університет організовує курси з вивчення української мови для тимчасово переселених осіб. 

 

Читайте також: Не лише паляниця: де пропонують безкоштовні курси української мови