медіа

В Україні запускають проєкт з історіями медійників про війну

14.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні запустили проєкт Мedia Heart of Ukraine, який публікуватиме історії про інформаційний спротив України і про те, як українські медійники та провайдери постраждали від російської агресії. Про це повідомляє Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення. 

У проєкті розповідатимуть про медійників, телерадіоорганізації, провайдерів із Бучі, Маріуполя, Бердянська, Тростянця, Харкова, Мелітополя, Херсона, Чернігова, Сум, інших міст, де українські мовники боронять український інформаційний фронт. 

 

Історії збирають для того, щоб показати злочини російських військових проти українських медійників. 

 

Перша історія розповідає про телеканал «Погляд» у Бучі і провайдера Best. Окупанти розтрощили офіс телеканалу, знищили техніку, кувалдами розбили кухню та вбиральню. Апаратуру росіяни вивезли, до того ж знищили нещодавно встановлену 3D-студію. Співробітники каналу не постраждали та вчасно евакуювалися з міста. Наразі вони працюють на волонтерських засадах. 

 

Провайдер Best під обстрілами відновлював свої мережі, щоб залишити інтернет-зв’язок, але 25 березня працівникам довелось рятуватися, щоб не потрапити в полон. Виїхати змогли не всі, відомо про загибель водія компанії. Ще з кількома співробітниками немає зв’язку, їхня доля невідома.

Як відомо, для журналістів створили відкриту базу документальних кадрів війни росії проти України. Також в Україні створили сайт «Post To Stop War In Ukraine», що містить меседжі різними мовами світу для іноземців про війну в Україні, та запустили англомовний репозиторій правди — #WeAreUkraine.

 

Нагадаємо, що Національна суспільна телерадіокомпанія України разом із мережею Київстар запускають марафон воєнних історій для українських та іноземних медіа.

 

Фото: Нацрада