Ексклюзив

В Україні заснували двомовний журнал про ідеї й культуру «Re/visions»

05.05.2025

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні заснували двомовний журнал про ідеї та культуру «Re/visions». Про це повідомила критикиня, журналістка та шеф-редакторка видання Дарія Бадьйор на своїй фейсбук-сторінці.

«Назва говорить сама за себе. Ми будемо придивлятися і переглядати теми і поняття, те, що нас хвилює і дає силу, що надихає і робить світ таким, який він є. Щомісяця, з крутими авторами й авторками, героями та героїнями інтерв’ю, персонажами та персонажками до дослідження і перегляду, але найголовніше — із запрошенням до розмови», — написала Бадьйор.

 

За її словами, ідея журналу виникла після початку повномасштабного вторгнення у розмові з Софією Дяк про те, як ця війна перепрошиває наше розуміння деяких термінів.

 

«Ми думали над тим, щоб зробити про це серію публічних подій, але згодом — певно, за рік вже чи навіть більше — вирішили, що можна спробувати зробити журнал, щоб зафіксувати думки людей про ці поняття або терміни. Так поволі розвинулась ідея онлайн-журналу, який виходитиме щомісяця і кожен випуск якого буде присвячений окремій темі, оформленій в одному або у парі слів», — додала редакторка.

 

Гаслом видання стало «Мислимо разом, щоб краще уявити майбутнє».

 

Журнал виходитиме щомісяця з новою темою — перший номер вийде під назвою «Горе і зцілення». На сайті журналу зазначили, що обрали саме таку періодичність, аби дати можливість читачам та авторам віднайти більше ясності в причинах і наслідках спільних досвідів.

 

«Перший номер — це пара, яка працює в динаміці – горе і зцілення. Далі будуть теми, пов’язані з суспільними перетвореннями, які ми всі спостерігаємо, з тим, як ми функціонуємо як суспільства, з довкіллям, з політикою тощо», — розповіла Бадьйор у коментарі Читомо.

 

У виданні є п’ять рубрик, дві з яких завжди будуть пов’язані з темами випусків:

 

  • розмови: великі інтерв’ю з експертами/експертками, дослідниками/дослідницями, активістами/активістками, культурними дієвцями/дієвицями, дотичними до теми випуску;
  • контекст: есеї, що пропонують як широкий погляд, так і особисті рефлексії;
  • візуальне: короткі тексти, що досліджують візуальне, аналізують архівну фотографію й хроніку, осмислюють їхню роль у нашому житті;
  • рецензії: глибокі рецензії на фільми, книжки, виставки, театральні постановки, мистецькі перформанси тощо;
  • люди: публікації, сфокусовані на людях, чия життєва історія могла лишитися малопоміченою, або чий доробок вартує переосмислення.

 

«Re/visions» виходитиме двома мовами — українською та англійською. Матеріали українських авторів і авторок перекладатимуть англійською мовою, а міжнародних — українською. 

 

«Нам важливо, що ми двомовне видання, стимулюючи таким чином обмін ідеями та плекаючи інтелектуальні зв’язки в межах випусків. Наш журнал про ідеї здебільшого, але і про культуру в її найширшому сенсі. Тож наша аудиторія — люди, яким цікаво, що відбувається довкола і чому воно відбувається саме так. Ми є ближчими до Коридору і Критики, певно, ніж до наукових видань, хоча ми будемо — і вже залучаємо — авторів та авторок з академічної сфери, але не обмежуємось цим — нам пишуть і журналіст(к)и, і критики(ні), і митці та мисткині», — додала засновниця видання.

 

До команди видання увійшли:

 

  • головна редакторка — критикиня, редакторка, кінокураторка Дарія Бадьйор;
  • редакторка — журналістка Наталі Нуйґаред;
  • редакторка — історикиня Софія Дяк;
  • літературна редакторка — редакторка, перекладачка Анна Процук.

 

Підписатися на щомісячну розсилку, у якій буде презентація свіжого випуску та рекомендації книжок, фільмів, статей, можна за посиланням.

 

Як повідомлялось, харківське медіа «Люк» презентувало третій номер свого друкованого журналу — «Харків живе та працює».