культура

В Україні заснували нове культурне медіа «Сенсор»

27.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Літературознавиця, менеджерка культурних проєктів Настасія Євдокимова та засновник книгарні «Сенс_» Олексій Ерінчак заснували медіа про культуру України «Сенсор». Про це співзасновниця, а також головна редакторка медіа повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

За словами Євдокимової, медіа має таку назву, оскільки налаштовує оптику, щоби спершу сприймати твори, події, сенси, а потім пояснювати це авдиторії.

 

У коментарі Читомо Настасія Євдокимова розповіла, що від першої розмови до запуску медіа минуло 3 місяці.

 

«У нас була багатогодинна (і навіть більше — кількаденна) розмова про це. Ми шукали слово, яке відповідатиме нашим цілям і завданню, яке точно відображатиме те, що б ми хотіли робити. Сенсор — це надчутливий пристрій, котрий вловлює хвилювання, подразнення, зміни. У перспективі ми готові стати таким пристроєм і виловлювати найцікавіше з культурного поля, щоби потім доступно і цікаво пояснити аудиторії», — розповіла вона історію появи назви.

 

Серед авторів медіа — Єлизавета Цареградська, Ірина Славінська, Богдана Романцова, Артем Галкін, Анастасія Мантач, Ліза Корнійчук, Юрій Самусенко, Марина Рябченко, Тимофій Брік, Ольга Трейтяк, Софія Богуславець, Марина Губіна, Олена Павлова та Ростислав Кузик.

 

«Ми працюємо передовсім з авторами й авторками на фрілансі, оскільки людям, які працюють зі словами та сенсами, потрібна свобода, щоб думати, щоб рефлексувати, щоб захоплюватися новим. А ще різноманіття авторів відкриває безмежжя форматів. Адже те, що автори можуть написати для нас, не буде цікаво іншому майданчику й навпаки. Ми, наприклад, відкриті до великих за обсягом текстів, які дозволятимуть якомога довше залишатися в темі. Я не думаю, що можна впевнено говорити про пул авторів, оскільки перемовини постійно тривають, із кимось тему знайшли, з кимось — шукаємо, із кимось метч відбувається відразу, а є такі, з ким ми просто по-різному дивимося на те, що таке текст або культура. Стосунки автора й медіа — дуже тонка матерія», — розповіла головна редакторка «Сенсора».

 

 

Співзасновник медіа Олексій Ерінчак проінвестував запуск «Сенсора». Нині медіа шукає грантову підтримку й партнерів для матеріалів, а також прагне розбудувати спільноту.

 

«Сенсор» анонсував власні подкасти «Не ґуґли» й «Висока полиця», які вестимуть  Єлизавета Цареградська й Богдана Романцова відповідно. «Ліза однією з перших долучилася до команди як редакторка напрямку подкастів. Вона запропонувала ідею шоу, у якому Ліза-ведуча мала б спілкуватися з науковцями й науковицями, щоби отримати відповіді на ті складні запитання, які часто потрапляють в ґуґл-запити — про стрес, страх, сон. І так народився подкаст “Не ґуґли”, котрий допомагає будувати нові нейронні звʼязки. Особливість цього подкасту в тому, що ми рекомендуємо його слухати зосереджено, без ґаджетів, але з аркушем і ручкою, щоби в процесі вести конспект того найважливішого, що б ми хотіли залишити з собою. До Богдани я прийшла із пропозицією: робити подкаст про книжки для найширшого кола слухачів та слухачок. Я запропонувала кілька форматів, Богдана дала фідбек і запропонувала гостей, словом, кілька повідомлень у чаті  — і подкаст “Висока полиця” з’явився. У ньому йтиметься про різноманітні літературні премії, а також про конкретні тексти, котрі цими преміями були нагороджені», — каже Настасія Євдокимова.

 

Вона також обіцяє, що більше про подкаст медіа розповість на події під час книжкового ярмарку Kyiv Book Weekend, а перший тизер презентують під час Національного тижня читання 7-го грудня.

 

Як повідомлялося, медіа «Лірум» потребує фінансової підтримки.

 

Читайте також: «Наразі без назви»: подкаст про культуру, який слухають під час війни

 

Чільне зображення: фейсбук-сторінка медіа