* ESC - закрити вікно пошуку
Олександр Ткаченко
Ткаченко спробував поговорити з активістами, які не згодні з його політикою
27.06.2023
«На жаль, частина активістів, які підбурюють громадськість в соцмережах, на зустріч не прийшла. Для діалогу потрібні дві сторони, а не тільки позиція хейту. Якщо такий формат зустрічі був корисним (бо для мене це точно так), то пропоную робити їх регулярно. Бо ще раз наголошую, тільки свідомий діалог є рішенням будь-якого питання», — написав Ткаченко у своєму телеграмі.
Як відомо, публічну зустріч з міністром влаштували після акції із закликами звільнити Ткаченка, що відбулася під час дискусії «Критичність моменту: державна політика у сфері книговидання» у межах Книжкового Арсеналу.
Організатор акції — креативний директор та співзасновник студії Kultura Олександр Биченко. У своєму фейсбуці він пояснив, чому не прийшов на зустріч.
«Щодо тієї імітації діалогу, яку пропонує Ткаченко, запрошуючи всіх незадоволених його роботою до розмови — дякую, я не прийду. Бо це саме імітація, і в жоден діалог в цьому випадку я не вірю. Він гратиме тільки на Ткаченка. А у нас — громадянського суспільства — є й інші способи громадського діалогу, які ми й використовуємо. Перебанити половину твіттера, яка критикує міністра на офіційних сторінках, закрити коментарі під постами на фб і в інсті, щоб зібрати та вправно психологічно маніпулювати в розмові, а потім написати позитивні релізи про відкритість до розмови — це насмішка. Беззмістовні офіційні відписки міністерства й ті мають більше сенсу», — написав активіст.
За словами Биченка, у громадянського суспільства інші способи для діалогу, зокрема підписання петицій.
Нагадаємо, у червні петиція з проханням про відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики на сайті електронних петицій до Кабінету міністрів України набрала необхідні 25 тисяч голосів. У відповідь на неї прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що «неможливо встановити факти та обставини, які дали б чіткі підстави».
Чільне фото: телеграм-канал Олександра Ткаченка
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості