Women in Arts

Відомі переможниці премії Women in Arts-2024 в літературі

06.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Лавреаткою премії Women in Arts-2024 у номінації «Жінки в літературі» стала поетка і морська піхотиниця Ярина Чорногуз. Про це повідомив спеціальний кореспондент Читомо.

До фіналу номінації потрапили поетка Любов Якимчук, поетка й перекладачка Ія Ківа, поетка і парамедикиня добровольчого батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк, письменниця й журналістка Олеся Яремчук.

 

До експертної ради в номінації літератури увійшли Галина Крук, Григорій Семенчук і Роман Малиновський. Членами експертного журі стали Ірина Старовойт, Анастасія Євдокимова й Олександр Савчук.

 

У категорії «Жінки в культурному менеджменті» перемогу здобула директорка Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору» Ольга Гончар.

 

Експертна рада: Богдан Тихолоз, Богдана Брилинська, Ольга Дячук. Експертне журі: Ігор Пошивайло, Юлія Ваганова, Ліна Романуха.

 

Переможницею у номінації «Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях» стала дослідниця сучасного мистецтва, головна редакторка Суспільне Культура Катерина Яковленко.

 

Експертна рада: Дарія Бадьор, Богдан Логвиненко, Радослава Кабачій. Експертне журі: Оксана Баршинова, Мирослав Лаюк, Анастасія Платонова.

 

 

 

Лауреатками премії Women in Arts. The Resistance в інших номінаціях цьогоріч стали:

  • жінки в візуальному мистецтві — Катерина Бучацька;
  • жінки в музиці — Джамала;
  • жінки в театрі — Оксана Дмітрієва;
  • жінки в кіно — Аліса Коваленко;
  • жінки в літературі — Ярина Чорногуз;
  • жінки в культурному менеджменті — Ольга Гончар;
  • особлива відзнака — Катерина «Зоя» Приймак.

 

Під час церемонії нагородження вшанували пам’ять мисткинь, які загинули внаслідок російської агресії: Вікторії Амеліної, Любові Панченко, Ольги Павленко, Ірини Цвілої, Наталі Харакоз, Віри Гирич, Оксани Швець, Ірини Осадчої, Надії Агафонової, Вікторії Тимошенко, Єлизавети Очкур, Соні Амельчикової.

 

Women in Arts — незалежна премія, заснована у 2019 році Українським інститутом та ООН Жінки в Україні у межах руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe. Її заснували, щоб підтримати професійний розвиток жінок у сфері мистецтва та культури, а також подолати ґендерні стереотипи та усунути нерівність. Детальніше про експертну раду премії.

 

У 2024 році премія відбулася вп’яте.

 

Як повідомлялося, 2023 року лавреаткою премії у номінації «Жінки в літературі» стала Галина Крук. Раніше премією відзначали Софію Андрухович й Оксану Забужко. Лавреаткою першої премії Women in Arts-2019 в категорії «Жінки в літературі» стала Катерина Калитко.

 

Читайте також: Жінки у книговиданні: чому читачок і видавчинь більше, ніж читачів і видавців

 

Чільне фото: Стас Карташов