підручники

Військовослужбовець написав на фронті підручник з української мови

12.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Захисник України та вчитель Тарас Ткачук з позивним «Доцент» написав підручник з української мови для 6-го класу в співавторстві з колегою Анастасією Онатій. 

Книжка отримала 40 тисяч голосів під час конкурсного відбору підручників для 5-6 класів НУШ. Її мають надрукувати за кошти державного бюджету.

 

«Держава знайшла цього року гроші, й ми на цьому тижні віддаємо його в друкарню. Сподіваємося, що на 1 вересня він потрапить в руки старшокласників», – говорить вчитель. 

 

Співавтори підручника розповідають, що працювали над ним майже рік, а раніше – протягом такого ж проміжок часу, створювали підручник з української мови для 5-го класу.  

Співавторами книжки виступили й школярі, про що говорить Тарас Ткачук: «Ми намагалися спростити максимально для дітей і прикрасити. Форзаци — це роботи дітей. 5-класники малювали фразеологізми, носологізми, вухологізми».

 

Над підручником української мови Тарас Ткачук працював у бліндажах і окопах. 25 лютого 2022 року вчитель вступив до лав територіальної оборони, не маючи військового досвіду.

 

«На позиціях гради цілодобово рівняли з землею село. Один вистріл градів — це 30 тисяч доларів. А тираж для п’ятого класу — 70 тисяч доларів. Це ж скільки підручників можна було видати», — зауважує Тарас Ткачук.

Він також розповідає, що переважно працював над підручником у вільний час, коли було тихо, але бувало і під обстрілами: «Дійсно, це рятувало. Я перемикався. О, тема: прикметник, якісний, відносний. Що ж це цим дітям дати таке цікаве».

 

Нагадаємо, що Росія проводить «денацифікацію освіти» на окупованих територіях України. 

 

Як відомо, внаслідок російської агресії станом на 25 травня 2023 року в Україні збитків зазнали 1520 об’єкти культурної інфраструктури. Серед них – щонайменше 571 українська бібліотека.

 

Фото: Суспільне Вінниця

Джерело: Суспільне Вінниця