Вікторія Амеліна

Вікторію Амеліну, Максима Кривцова і Володимира Вакуленка посмертно відзначили держнагородами

23.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З нагоди Дня Соборності України президент Володимир Зеленський підписав указ №16/2024 про відзначення державними нагородами низки культурних діячів, серед них зокрема письменника, ветерана Володимира Вакуленка, письменниці, волонтерки Вікторії Амеліної та поета і військового Максима Кривцова.

Вони отримали орден «За заслуги» ІІІ ступеня.

Максим Кривцов

 

Кулеметник, спецпризначенець Сил спеціальних операцій, поет і фотограф. Учасник Революції Гідності у 2013–2014 роках, доброволець ЗСУ. Згодом працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і в Veteran Hub. У 2022 році знову добровольцем пішов на фронт.

 

У 2023 році у видавництві «Наш формат» вийшла його перша повноцінна збірка «Вірші з бійниці». Вірші Максима Кривцова також виходили в збірках з іншими поетами: «Книга Love 2.0. Любов і війна», «Там, де вдома: 112 віршів про любов та війну», «Колискова 21 століття Vol. 1: що тебе заколисує?», «Поміж сирен. Нові вірші війни». У 2023 році команда кінообʼєднання Вавилонʼ13 також екранізувала два його тексти: «Він переїхав в Бучу» та «Я вирушив автостопом». Писав роман, але не встиг його закінчити.

 

Читайте також: Максим Кривцов: Я мав жахливу мрію – ходити по Києву з автоматом

Вікторія Амеліна

 

Письменниця, авторка романів «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» (видавництво Discursus, 2014 р.), «Дім для Дома» (Видавництво Старого Лева, 2017 р.). Писала книжки для дітей: «Хтось, Або Водяне Серце» (Видавництво Старого Лева, 2016 р.), «Е-е-есторії екскаватора Еки» (Видавництво Старого Лева, 2021 р.).

 

Була волонтеркою, громадською діячкою. Від початку російсько-української війни здійснювала волонтерські поїздки на деокуповані території Україні. Під час однієї з них у вересні 2022 року у селі Капитолівка Ізюмського району Харківської області Вікторія Амеліна разом із батьком дитячого письменника Володимира Вакуленка, вбитого російськими загарбниками, знайшла його заховані вірші та щоденникові записи. 2021 року Вікторія Амеліна стала співзасновницею Нью-Йоркського літературного фестивалю – культурно-мистецького заходу покликаного популяризувати українську літературу. Влітку 2022-го року Вікторія приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds. Разом із командою вона працювала як документаторка воєнних злочинів на деокупованих територіях на сході, півдні та півночі України.

 

Читайте також: Вікторія Амеліна: Після трагедії не потрібно слів, усі слова скочуються у вирву

Володимир Вакуленко

Громадський діяч, учасник Революції Гідності, автор 13 книжок, з 2003 по 2006 входив до ізюмського літоб’єднання «Крем’янець», а у 2005-му був членом костянтинівського літоб’єднання «Прометей». Відомий як Володимир Вакуленко-К. Лавреат міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка, лавреат Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича, лавреат міжнародного конкурсу «Коронація слова», нагороджений відзнакою «Срібний тризуб» до 20-ліття Незалежності України за літературні досягнення.

 

Готував до друку і видав альманах «Ізюмська гора» (2007). Був головним редактором журналу перекладів «DzeRkaLo». Його твори перекладали кримськотатарською, білоруською, німецькою, англійською та есперанто.

 

Читайте також: Стежка, якою ти прямуєш до іншого світла. Чого нас навчив Володимир Вакуленко-К

 

Як повідомлялося, раніше Валерій Залужний нагородив письменників Андрія Любку і Євгена Ліра почесними нагрудними знаками «За сприяння війську» на знак подяки за їхню волонтерську працю. Окрім того, Сергій Жадан та Олег Каданов отримали пам’ятну медаль «За оборону міста-героя Харкова» за свою волонтерську допомогу Збройним силам України.

 

Читайте також: Перед самим світанком снити своїх мертвих: як література війни пише про втрату

 

Чільне зображення: колаж Читомо/фейсбук-сторінки М. Кривцова, В. Вакуленка, Freepik