* ESC - закрити вікно пошуку
вітрина новинок 2024
Вітрина новинок-2024: літкритики розповіли про 88 свіжих книжок
15.07.2024У межах цьогорічного проєкту “Вітрина новинок” вийшло 13 оглядів від відомих критиків на сайті “Читомо”.
Проєкт, приурочений до Книжкового Арсеналу тривав 3 місяці – з 10 квітня до 15 липня. У межах проєкту на сайті опублікували 13 книжкових добірок від відомих критиків і кількадесят публікацій про письменників військових в Інстаграмі.
За цей час з’явилися такі добірки:
- української репортажної прози,
- прозових книжок,
- збірок поезії,
- перекладів художньої прози,
- книжок від дитячих письменників-військових,
- знову збірок поезії,
- новинок історичного нон-фікшну,
- нових арткнижок,
- книжок воєнної мемуаристики,
- дитячої літератури воєнного часу,
- фотокниг про Україну,
- книжок про війну,
- художньої комбатанської прози.
Всього у добірках розповіли про 88 книжок.
Свої тематичні рекомендації представили відомі літературні критики Тетяна Петренко, Ганна Улюра, Олег Коцарев, Анастасія Герасимова, Богдана Романцова, Віталіна Макарик, Леся Богдан, Марина Рябченко, Анастасія Денисенко.
З добірками можна ознайомитися за лінком.
Важливий блок проєкту – це серія публікацій про військових письменників “Місяць військових письменників”. Упродовж місяця на Інстаграм-сторінці Читомо розміщувалися публікації про письменників військових і їхні книги. Зокрема це була інформація про Василя Духновського, Ярину Чорногуз, Артема Полежаку, Єву Тур, Сергія Рубніковича, Єлизавету Жарікову, Артура Дроня та десятків інших.
“Українські видавці навчилися професійного маркетингу й залучення читачів, цьому сприяють і книжкові блогери, що на різних платформах рекомендують новинки. Та інколи, відкривши розрекламоване видання, читач може почуватися розчарованим. Тим більше важливою є роль літературної критики, яка може вказати як на сильні, так і на слабкі сторони книжок, залишаючи вибір за читачем. Ми охопили максимально широкий тематичний спектр новинок, перечитали все, приділивши увагу й асортименту великих видавців і лімітованих нішевих колекцій. Цього року – особливий акцент на книжках про війну, їх стає більше, і деякі з них неможливо пропустити”, – поділилася Оксана Хмельовська, головна редакторка сайту про книжки “Читомо”.
Проєкт “Вітрина новинок” реалізовується Читомо щорічно, починаючи з 2015 року у співпраці з Книжковим арсеналом.
Цьогорічна цифрова «Вітрина новинок 2024», як і в 2023-ому році, створена за фінансової підтримки Фундації ЗМІН.
“Співпраця ЗМІН з командою ЧИТОМО розпочалася минулоріч та переросла у стале партнерство. Для нас важлива тяглість у стосунках з організаціями. Нам цінно підсилювати проєкти, що працюють контекстно та артикулюють важливе. Радіємо, також, що цьогоріч вдалося зав’язати взаємодії команди ЧИТОМО з партнерською мережею ЗМІН”, – розповіла Христина Бойко, директорка фундації ЗМІН.
«Вітрина новинок» у фізичному форматі діяла з 30 травня до 2 червня у просторі Книжкового Арсеналу, сфокусувавшися на книжках про війну будь-якого жанру, теми чи вікової категорії.
Нагадаємо, що після фестивалю книги із Вітрини передали до пошкоджених російськими окупантами бібліотек у межах програми PEN Ukraine «Незламні бібліотеки». Близько 200 книжок – тепер у бібліотеках Запоріжжя, Вільнянська, Нікополя, Новомиколаївки, Тернуватого, Барвінкового, а також у Нововоронцовському центрі культури і дозвілля та у херсонській ініціативі «Книги в укритті».
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості