російські книжки

Виявили видавництво, яке досі продає книжку російської авторки

30.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українське видавництво психологічної літератури Ростислава Бурлаки продовжує друкувати та розповсюджувати у своїй книгарні «У Фрейда» книжку росіянки Натальї Терещенко «Метелик у кулаці, або невловимий оргазм». Про це написала на своїй фейсбук-сторінці українська письменниця Катерина Єгорушкіна.

 

«В описі книжки не згадується, з якої мови переклад, тож читач не може прийняти зважене рішення. Коли я в коментарі зазначаю, що авторка росіянка, і цікавлюся, чи кошти з продажу книжки йдуть на геноцид українців, видавництво-книгарня мій коментар видаляє, а мене блокує», — йдеться в дописі.

Першочергово скандал навколо книжки виник у січні 2023 року після допису Ольги Джулай у фейсбуці: «Колега пише пост про жіночу сексуальність, і постить фоточку книги, зі словами, «вам всім обовʼязково її прочитати». Я відкриваю посилання, і жахаюся — це ж російська лікарка з Воронежа, невролог, вертебролог, психолог і сексопатолог, в абсолютно українському виданні українською, без жодної згадки про країну, де вона безпосередньо проживає і платить податки».

 

На цей допис відреагував власник видавництва Ростислав Бурлака. За його словами, на момент початку повномасштабного вторгнення в Україні було 98% психологічної літератури російською мовою, і саме вона була представлена на сайті.

 

«3 моменту повномасштабного вторгнення ми завершили усі формальні і неформальні стосунки з постачальниками, які продавали нам книги російською не українського походження. Наразі допродуємо те, що було, і пропонуємо те, що виробляється в Україні.

 

Пропозиція, що представлена на скріншоті з сайту є застарілою та не відображає реального стану справ, і не була видалена за неуважністю. Приношу тут свої вибачення усім, кому довелось її прочитати (…)», — йдеться у коментарі.

 

Попри це, книжка й досі є у вільному доступі в інтернет-книгарні «У Фрейда». 

 

Наталья Терещенко — лікарка-неврологиня, психотерапевтка, сексологиня й експертка на російському телебаченні, яка живе у Воронежі та працює в Московському Гештальт Інституті.

На звороті книжки про авторку пишуть: «Понад 20 років працює на стику медицини та психології. (…) Дуже добре знає тіло та соматику. Допомагає знайти індивідуальні психологічні причини соматичних захворювань. Розробила та проводить унікальний курс з жіночої сексуальності». Натомість про російське громадянство та переклад книжки з російської мови нічого не сказано. 

Переклали також відгуки про книжку російських акторок Даніели Стоянович, Юлії Ауг та білоруської психологині Іріни Якубовської.

 

У росії книжка вийшла у видавництві «Комсомольская правда» у 2020 році.

Нагадаємо про ще один нещодавній скандал, пов’язаний з авторкою Еліс Осман, яку звинуватили в підтримці російського видавництва.

 

Читайте також: Юрій Винничук потрапив у скандал через спробу заплатити російській бібліотеці

 

Фото: інтернет-манагин «У Фрейда», kurs.terechenko.online