державна мова

За 4 роки кількість українців, які проти вивчення російської у школах, зросла на понад 40%

10.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

 52% українців вважають, що російську мову в школах України не потрібно вивчати взагалі. Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Відсоток людей, які проти вивчення російської у будь-якому форматі, зросла з 8% до 52% з 2019 до 2023 року відповідно. 25 років тому варіанту «не вивчати взагалі» не було. Респонденти серед молоді більшою мірою наполягають на виключенні вивчення російської мови зі шкіл.

 

 

42% опитаних українців підтримують викладання російської мови в українських школах «у певному обсязі». З них 33% хотіли б, щоб російській мові відводили стільки ж чи менше часу, ніж іншим іноземним мовам. У 2019 більшість наполягала на тому ж обсязі вивчення російської, як і української).

 

Тих, хто вважає, що російська мова має вивчатися в такому ж обсязі, як українська — 3%. Водночас у 2019 році таких було майже третина, 30%. Також 6% вважають, що російській мові треба приділяти менше часу, ніж українській, але більше, ніж іноземним мовам. У 2019 році таких було 32%.

 

 

Українці, які виступають за вивчення російської у школах, на кілька відсотків більш схильні погодитися на територіальні поступки росії в російсько-українській війні. Водночас абсолютна більшість українців (80%), зокрема ті, хто не проти вивчення російської,  виступають проти жодних територіальних поступок.

 

 

Опитування проводили з 14 до 22 лютого методом телефонних інтерв’ю із використанням комп’ютера серед 1017 респондентів по всій території України, крім АР Крим і тимчасово окупованих територій.

 

Як повідомлялося, в Україні майже не лишилося шкіл, де б вивчали російську мову та літературу, винятком є Одещина. У 2022-2023 році використання російської мови у школах заборонили у Миколаєві та Києві.

 

Читайте також: Освітній омбудсмен: Якщо російську викладати в школах, то треба нагадувати про здійснений росією геноцид українців