бойкот рф

Зеленського вкотре закликають підписати закон про заборону книжок з рф

20.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У соцмережах триває флешмоб #ЧасПідписатиКнижковийЗакон із закликом до президента Володимира Зеленського надати чинності законопроєкту про заборону російського книжкового імпорту.

Закон 2309-ІХ забороняє імпорт книжок з росії та білорусі та передбачає, що в Україні книжки видаватимуть в перекладі українською чи мовами корінних народів. Закон також перекриває можливості ввезення видань антиукраїнського змісту.

 

«Видавнича продукція агресора – це теж окупація. Пане Президенте, підтримайте позицію парламенту, книжкової спільноти і громадянського суспільства. Виконайте свій конституційний обов’язок. Захистіть наш культурний простір від “русского міра”», — закликали учасники флешмобу.

 

Серед них українські письменники, видавці, громадські та політичні діячі, зокрема Оксана Забужко, Валерій Пекар, Володимир В’ятрович, Тамара Горіха Зерня, Ганна Гопко, Ігор Козловський, видавці Антон Мартинов, Олександр Красовицький, Віктор Круглов, Юлія Орлова та інші.

 

За закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України» Верховна Рада України проголосувала 19 червня 2022 року.

 

Нагадаємо, підписати цей закон Володимира Зеленського раніше закликали українські видавціписьменники та діячі культури, а також юристи. Окрім того, петиція із закликом підписати відповідний закон набрала необхідні 25 тисяч голосів і наразі перебуває на розгляді.