журнали

Журнали The New Yorker і Vogue ідуть з ринку росії через цензуру

22.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журнальне видавництво Condé Nast, яке видає популярні журнали GQ, The New Yorker, Wired, Vanity Fair, Vogue та інші, розриває угоду про франшизу та припиняє видавничу діяльність у росії. Про це ідеться в заяві гендиректора компанії Роджера Лінча.

 

«Коли путін вперше розпочав цю безглузду війну, ми знали, що повинні негайно вжити заходів, щоб захистити наших співробітників і нашу журналістику, і вирішили призупинити нашу видавничу діяльність в росії», — повідомив він.

 

Причиною виходу з ринку Лінч називає неспроможність продовжувати роботу через цензуру в росії: «Попри те, що ми ведемо успішний бізнес у росії понад 20 років, звірства, спричинені цією неспровокованою війною, та відповідні закони про цензуру зробили неможливим для нас продовження діяльності там».

 

За останніми підрахунками, які наводить гендиректор Condé Nast, понад 650 компаній покинули або суттєво скоротили свій повсякденний бізнес у росії.

 

Лінч повідомив, що близько 10% співробітників видавництва у росії залишаться виконувати певні невиконані зобов’язання. Він також зазначив, що компанія вважає своїм пріоритетом підтримати росіян при звільненні, створивши програми допомоги та надавши рекомендації при пошуку іншої роботи.

 

Лінч додав: «Наші співробітники, які не вибрали цю війну, продовжують нести деякі її наслідки. Я надзвичайно вдячний нашим командам у росії за їх багаторічну відданість створенню там чудових публікацій, які відповідають найвищим стандартам Condé Nast».

 

Condé Nast — журнальне видавництво, яке є підрозділом медіакомпанії Advance Publications. У США видавництво випускає 18 споживчих журналів, в тому числі Architectural Digest, Bon Appétit, GQ, The New Yorker, Wired, Vanity Fair і Vogue, а також чотири ділових видання, 27 сайтів і понад 50 програм для мобільних і планшетних пристроїв.

 

Нагадаємо, низка іноземних ЗМІ припинила роботу в росії через закон «про фейки». Зокрема це американські Bloomberg News, CNN, CBS News, австралійський ABC News, канадський CBC. Також у частини користувачів рф недоступні сайти медіа Deutsche Welle, «Радио Свобода», BBC, а також соціальних мереж Facebook і Twitter.

 

Фото з відкритих джерел