медіа

Іноземні медіа призупиняють роботу в Росії через закон про «фейки»

05.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американські Bloomberg News, CNN, CBS News і BBC, австралійський ABC News, канадський CBC припиняють роботу у Росії через ухвалення Держдумою Росії закону про «фейки». Про це медіа повідомляють на своїх сторінках.

Крім того, «The Washington Post» вирішило видалити імена своїх авторів і журналістів з матеріалів видання у Росії. 

 

«У відповідь на погрози Путіна журналістам у Росії The Washington Post видалить підписи й дати з матеріалів, які зроблені нашими журналістами у Росії. Мета – забезпечити безпеку персоналу», – зазначили у виданні. 

 

Іноземні мовники теж зазначають, що рішення пов’язане з безпекою їхніх співробітників,  а для подальшої роботи необхідний час, щоб оцінити ситуацію. 

 

«Безпека наших співробітників має першорядне значення, і ми не готові піддавати їх ризику кримінального переслідування лише за те, що вони виконують свою роботу», – написав генеральний директор BBC Тім Дейві.

 

«Зміна до кримінального кодексу, яка, здається, призначена для того, щоб перетворити будь-якого незалежного репортера на злочинця виключно через об’єднання, унеможливлює продовження будь-якої видимості нормальної журналістики всередині країни», – сказав головний редактор Bloomberg News Джон Міклтуейт.

 

Нагадаємо, що 4 березня Держдума Росії ухвалила закон про фейки, який передбачає покарання за «неправдиву» інформацію про дії російських військових в Україні – до 15 років позбавлення волі, а також накладання штрафів. 

 

Наразі керівництво РФ блокує й доступи до соціальних мереж. Так, у країні немає доступу до Facebook і Twitter. 

 

Також раніше низка іноземних медіа призупинила свою роботу в Росії, Роскомнагляд на вимогу Генпрокуратури заблокував сайт телеканалу «Дождь», а рада директорів ліквідувала «Эхо Москвы» та сайт радіостанції. 

 

Джерела: CBS News, Bloomberg News, CNN, CBC.