Астрід Ліндгрен

3 українські письменники та фестиваль номіновані на премію Астрід Ліндґрен-2024

19.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У довгі списки премії Астрід Ліндґрен 2024 року ввійшли українські дитячі письменники Іван Андрусяк, Галина Вдовиченко, Сашко Дерманський (номінований втретє), а також міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Про це повідомляють на сайті премії.

Усього на премію номінували 245 кандидатів із 68 країн.

 

 

Сашко Дерманський — дитячий письменник, член Національної спілки письменників України. Деякі твори вийшли під псевдонімами Сашко Володарський та Назар Діброва. У жовтні 2004 року видавництво «Теза» видало його першу книжку — повість-казку «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська».

 

Твори письменника рекомендувало Міністерство освіти і науки України для читання в молодшій і середній школі. Також він став одним із творців сценарію художнього фільму «Сторожова застава» за однойменною повістю Володимира Рутківського. Видав 38 книжок, 6 аудіокнижок та 2 інтерактивні книжки для дітей. Неодноразово отримував літературні нагороди, серед яких «Коронація слова», «Книга року ВВС».

 

Галина Вдовиченко — письменниця та журналістка. Членкиня PEN Ukraine. Дебютувала у 2008 році – з романом «Пів’яблука», перший тираж книжки розійшовся протягом місяця. Другий роман Галини Вдовиченко «Замок Гербуртів» отримав першу премію у номінації «романи» на конкурсі “Коронація слова – 2009”, вийшов у світ під назвою «Тамдевін».

 

У 2011 році вийшла перша книжка Галини Вдовиченко для дітей – казкова повість «Мишкові Миші» з ілюстраціями художниці Анни Сарвіри. У 2015 та 2017 роках вийшли дві частини суперпопулярних дитячих книг «36 і 6 котів» («Видавництво Старого Лева») з ілюстраціями Наталки Гайди.

 

Іван Андрусяк — поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач. Лавреат Корнійчуковської премії 2016 року — першої премії в номінації «Поезія для дітей» — за збірку «Лякація». За цю ж збірку удостоєний відзнаки «Дитячий поет року» від порталу української дитячої книги «БараБука» (BaraBooka) і премії «ЛітАкцент року». Лавреат премії імені Лесі Українки за книжки «Зайчикова книжечка» і «Третій сніг». Член українського центру ПЕН-клубу.

 

Повний список номінантів можна переглянути за посиланням.

 

Премію вручать 9 квітня 2024 року.

 

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (The Astrid Lindgren Memorial Award) була заснована шведським урядом 2002 року, після смерті відомої письменниці для того, щоб сприяти розвитку дитячої та юнацької літератури.

 

Премію вручають щороку. Призовий фонд – 5 мільйонів шведських крон (понад 16 мільйонів гривень).

 

Лавреатами премії можуть стати письменники, ілюстратори, бібліотекарі чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності. Їхні твори повинні мати високий художній рівень та відповідати гуманістичним ідеалам і цінностям, що їх демонструє творчість Ліндґрен.

 

Нагадаємо, лавреаткою премії імені Астрід Ліндґрен 2023 року стала Лорі Галс Андерсон.

 

Як повідомлялося, українські ілюстраторка Катерина Штанко та письменниця Леся Воронина увійшли до переліку номінантів на премію Астрід Ліндґрен-2021. 2022 року на премію був номінований Сашко Дерманський.

 

Чільне зображення: сайт премії