втрати війни

4 українські журналісти загинули у липні, захищаючи Україну

05.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У липні на війні з Росією загинули чотири українські працівники ЗМІ. Про це повідомляє PEN Ukraine.

 

14 липня внаслідок ракетного обстрілу Вінниці загинув журналіст ГО «Дорожній контроль Вінниця» – волонтер та захисник України Володимир Даценко. Він привіз свого побратима в приватну клініку, яка була знищена внаслідок російського обстрілу. 15 липня підтвердили його загибель, на місці вбивства Даценка знайшли його журналістське посвідчення.

 

17 липня стало відомо про загибель на фронті ведучого музичного телеканалу М2 та військовослужбовця ЗСУ Каріма Гуламова. Він був ветераном АТО в складі Сил спецоперацій ЗСУ, служив у 73-му центрі спецоперацій.

 

Карім Гуламов був ведучим «Військового хіт-параду» каналі М2. Він працював разом з Андрієм Антоненком (Ріффмастером), брав участь у громадянських акціях тощо. Після 24 лютого 2022 року Гуламов  знову став на захист України. Серед іншого він допомагав евакуюватися мешканцям Ірпеня.

 

 

Про загибель на фронті журналіста Миколи Рачка стало відомо 21 липня. Він працював у виданні на автомобільну тематику InfoCar. Микола Рачок захищав Україну в лавах ЗСУ з перших днів повномасштабної війни.

 

27 липня стало відомо про загибель журналіста Олександра Савоченка. Він працював на телеканалі СТБ, в інформаційному агентстві AFP, на Суспільному та телеканалі «Київ». Робив аналітичні сюжети на економічну та політичну тематику, працював редактором-міжнародником. Від початку повномасштабного російського вторгнення пішов добровольцем захищати Україну. Загинув під Бахмутом на Донеччині. 

 

Всього з 24 лютого 2022 року в Україні загинуло 37 українських та закордонних журналістів. З них вісім загинули під час виконання службових обов’язків, 29 – внаслідок російських обстрілів, катувань або захищаючи Україну в лавах ЗСУ.

 

Як відомо, за два місяці з початку повномасштабного вторгнення в Україну росія скоїла 243 злочини проти журналістів та медіа.  За місяць повномасштабного вторгнення  російськими військовими скоєно 148 злочинів проти журналістів та медіа.