музей

Будинок родини Панаса Мирного у Гадячі перетворять на музей

22.01.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Садибу, у якій мешкала родина українського письменника Панаса Мирного, реставрують і перетворять на музей. Про це повідомляє сайд Гадяцької міської ради.

Власником будинку був Дмитро Цимиренко – далекий родич сестри Панаса Мирного. Після переговорів з міським головою він розпочав передачу садиби на баланс Гадяцької міської ОТГ, але за умови, що міська рада проведе реконструкцію історичної пам’ятки.

Повідомляється, що у будинку проводитимуться екскурсії, організовуватимуться театралізовані історичні перфоманси, літературні читання, конкурси та майстер-класи, вечори-зустрічі й засідання літоб’єднань, інтерактивні музейні екскурсії. У перспектив територію планують максимально наблизити до тих часів, коли вона належала родині Панаса Мирного.

 

«Буде створено цікавий туристичний об’єкт з сучасною та зручною інфраструктурою для жителів і гостей міста», – сказано у повідомленні на сайті.

 

Також Міська рада Гадячі закликає всіх небайдужих взяти участь в обговоренні створення музею та поділитись своїми пропозиціями. Ідеї та побажання можна залишити на сторінці Facebook відділу культури і туризму Гадяцької міської ради та за електронною адресою: hadiach_kultura@ukr.net.

 

Раніше повідомлялося, що будинок у селі Кринка Херсонської області, в якому мешкав відомий український письменник Остап Вишня перебуває у напівзруйнованому стані.

 

Як відомо, в особняку американського письменника Стівена Кінга у м. Банґор, штат Мен, тепер розташовуватиметься резиденція для письменників та архів.