Аґрафка

Книжка «Аґрафки» потрапила до списку переможців Nami Concours 2021 у Південній Кореї

25.02.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжка «Куди і звідки» творчої майстерні «Аґрафка» потрапила до списку переможців Nami Island International Picture Book Illustration Concours 2021. Про це йдеться на сторінці майстерні у фейсбуці.

 

Книжка, що вийшла у «Видавництві Старого Лева» у 2020 році, перемогла у номінації Green Island.

 

Цього року участь у південнокорейському конкурсі брали 2069 ілюстраторів з 95 країн світу. Як повідомили в ексклюзивному коментарі Читомо Романа Романишин та Андрій Лесів, це найбільша кількість заявок на NAMI Concours від моменту його заснування.

«Цей конкурс вважається одним з найвпливовіших в царині книжкової ілюстрації. Його організатором є NAMI Island Inc. Ця організація, зокрема, є офіційним спонсором премії Hans Christian Andersen Awards – головної світової премії для авторів та ілюстраторів дитячої літератури, що присуджується раз в два роки (її ще називають «дитячим Нобелем»). Тому бути серед переможців NAMI Concours дуже почесно», – зазначають в «Аґрафці».

 

Також до короткого списку конкурсу NAMI Concours потрапили ілюстрації творчої майстерні до «Байок харківських» Григорія Сковороди (Terra Incognita).

 

«Куди і звідки» — новий авторський проєкт Романи та Андрія — це «візуальна й інтелектуальна мандрівка крізь тисячі років».

 

«Рух є природним: Земля, вода на ній, атмосфера, континенти, усі живі організми перебувають у безперервному русі. Ми ходимо, бігаємо, стрибаємо, повзаємо, пливемо, летимо. Ми мандруємо. Ця книжка — про рух і про мандри: не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води, нашої планети. Вона розповідає про подорожі заради торгівлі чи завоювання, про подорожі задля задоволення і відпочинку чи задля виживання, про наукові експедиції і паломництво. Про міграції, мапи, навігацію і, зрештою, про пошук свого власного шляху», – йдеться в анотації до книжки.

Nami Island International Picture Book Illustration Concours (Nami Concours) — міжнародний конкурс, що проводиться в Південній Кореї для ілюстраторів дитячих книжок. Nami Concours заснований у 2013 році з метою заохочення художньої творчості та покращення якості книжкових ілюстрацій у всьому світі. Конкурс проходить раз на два роки.

 

Нагадаємо, «Аґрафка» вже здобувала перемогу у NAMI Concours — 2019 року українське видання роману «Прощавай, зброє» Ернеста Гемінґвея з ілюстраціями Романи та Андрія отримало відзнаку у номінації Green Island, а збірка поезій Олени Гусейнової «Супергерої» – у Purple Island.

 

Раніше повідомлялося, що «Аґрафка» отримала нагороду на одному з головних щорічних європейських конкурсів у галузі комунікаційного дизайну European Design Awards.

 

Як відомо, книжки «Голосно, тихо, пошепки», «Я так бачу» та «Війна, що змінила Рондо» творчої майстерні увійшли до колекції найкрасивіших книжок-картинок Франкфуртського книжкового ярмарку від платформи dPICTUS.

 

Крім того, видання «Я так бачу» здобуло бронзову медаль на конкурсі «Найкрасивіші книги світу».

 

Фото: agrafkastudio.com