видавництва

Книжковий фронт: робота видавництв і книгарень під час війни

18.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Із початком війни багатьом видавництвам і книгарням довелося зупинити свою комерційну діяльність. Натомість вони спрямували всі сили на допомогу Україні: переказують кошти на рахунок ЗСУ, облаштовують у своїх приміщеннях пункти збору гуманітарної допомоги, надсилають книжки за кордон для українців, відкривають безкоштовний доступ до електронних видань.

Розповідаємо, чим займаються книгарні й видавництва в умовах війни.

Видавництво «Ранок»

З першого дня війни видавництво призупинило надсилання замовлень, допоки не стабілізується ситуація в країні. Проте замість цього воно надало безкоштовний доступ до дитячих книжок та навчальної літератури для учнів 1–11 класів. Крім того, на своїх сторінках у соцмережах видавництво публікує поради, як допомогти дітям, підліткам та дорослим пережити травматичний досвід воєнних дій.

 

Читайте також: «Ранок» звертається до міжнародної спільноти з проханням заборонити росіянам участь у культурних подіях

Наш Формат

«Наш Формат» відновив свою роботу. Зокрема тепер проводитиметься відправлення книжок поштовими службами та до книгарень у містах, де це дозволяє воєнна ситуація. А на сайті видавництво безкоштовно пропонує завантажити книжки «Невідкладна військова хірургія» та «37 буддійських штук. Як пережити бентежні часи». Також доступні до завантаження книжки, видані спільно з American Ukrainian Medical Foundation: «Легка черепно-мозкова травма. Реабілітаційний інструментарій» та «Охорона психічного здоров’я в умовах війни».

 

Читайте також: Наш Формат придбав та передав необхідне обладнання військовим

Нора–Друк

Наразі видавництво продовжує працювати. Книжки можна замовити з Вінниці або забрати особисто за адресою: вул. Келецька, 53, офіс 102, Вінниця. Самовивіз із понеділка по суботу з 14:00–15:00. Проте асортимент доступних для замовлення видань менший, ніж зазвичай.

Видавництво «НК-Богдан»

Книгарні видавництва «Богдан» відновлюють свою роботу у Львові, Тернополі, Чернівцях, Хмельницькому, Вінниці, Луцьку, Монастирську та Славуті. А також видавництво надало доступ для вільного завантаження підручників та навчальних авдіододатків.

Видавництво Старого Лева

Наразі книгарні–кав’ярні Старого Лева у Львові відновили свою роботу. При цьому частина коштів від продажу книг видавництво перераховує благодійному фонду «Повернись живим». Також книгарні ВСЛ діють як пункти збору книжок для українців за кордоном. А книгарня, що розташована на вул. Галицькій, 17, працює ще і як пункт збору гуманітарної допомоги, куди можна приносити одяг, їжу, медикаменти. Крім того, видавництво відкрило безкоштовний доступ до своїх електронних книжок.

 

Читайте також: «Видавництво Старого Лева» перерахувало кошти на потреби української армії

АССА

«АССА» продовжує приймати замовлення, проте відправлення книг відбудеться, коли ситуація в країні дозволить це зробити. Перед самим відправленням видавництво сконтактує з усіма замовниками, щоб перевірити актуальність адреси доставлення. Крім того, на сторінці у фейсбуці «АССА» публікує інформацію про психологічну підтримку дітей та підлітків під час війни.

Клуб сімейного дозвілля

Крамниці КСД поновлюють свою роботу у низці українських міст. Зокрема, у Полтаві, Кропивницькому, Львові, Кривому Розі, Черкасах, Хмельницькому, Луцьку, Тернополі, Чернівцях, Кременчуці, Рівному, Кам’янському, Павлограді, Кам’янці–Подільському, Миргороді, Вінниці, в Івано–Франківську та Ужгороді. 

 

Читайте також: Наш Формат, КСД та Ранок підтримали українську армію мільйонами гривень

Yakaboo

Yakaboo теж призупинила відправлення замовлень. При цьому гроші з єПідтримки, якими оплачували ці скасовані замовлення, повернули, щоб користувачі могли переслати їх на потреби української армії. Також Yakaboo у своєму застосунку відкрила доступ до електронних та авдіокниг 50–ох видавництв. 

 

Читайте також: Yakaboo зупиняє співробітництво з будь-якими російськими видавництвами та компаніями

Видавництво «Анетти–Антоненко»

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну «Видавництво Анетти Антоненко» не припиняло свою роботу. І наразі воно змогло видати книжку «Поклик племені» Маріо Варґаса Льйоса. Крім того, понад 100 електронних книг цього видавництва можна придбати за 1 грн. При цьому кошти від продажу підуть на потреби армії. Також на сторінках у соцмережах під хештегом #StopWarBAA та на ютуб–каналі видавництва публікуються відеозвернення закордонних авторів до українців зі словами підтримки.

Книголав

«Книголав» тимчасово припиняє доставляння паперових книжок. Натомість видавництво відкрило доступ до своїх електронних книжок відразу на кількох платформах. На сайті видавництва за 1 гривню можна придбати низку різних видань для дітей, підлітків та дорослих. Також книжки доступні у застосунках Абук, Megogo і Yakaboo.

А–ба–ба–га–ла–ма–га

На своїх сторінках у соцмережах «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» публікує відео українських народних та авторських казок, а також проводить прямі ефіри з дитячими письменниками. Крім того, видавництво теж надало безкоштовний доступ до своїх електронних книг.

 

Читайте також: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» перерахували кошти на потреби української армії і закликали підтримати Збройні Сили України

Vivat

Поки видавництво не має змоги відправляти замовлення поштою. Проте книгарня видавництва у Львові працює. Саме в ній «Віват» влаштовує ранкові читання для тимчасово переселених дітей. Також на сайті відкрито безкоштовний доступ до багатьох електронних книг. Для цього треба зареєструватися і замовити потрібну книжку. 

Книгарня «Є»

Книгарні «Є» відновили свою роботу у деяких містах. Зокрема, у Тернополі, Львові, Володимирі, Хмельницькому, Луцьку, Рівному та в Івано–Франківську. Проте інтернет-магазин не працює, усі старі та поточні замовлення будуть опрацьовані після стабілізації ситуації. Також Книгарня «Є» перерахувала 4 000 000 грн на потреби ЗСУ та повністю відмовилася від російської продукції.

Видавництво «Видавництво»

Зараз «Видавництво» активно співпрацює із закордонними партнерами, щоб видавати там свої книжки, кошти від продажу яких відправлятимуть на допомогу дітям з України. Також це видавництво перерахувало 55 000 грн на потреби армії та продовжує фінансово її підтримувати, виділяючи 50% від вартості своїх проданих книг. Наразі «Видавництво» не має змоги виконати всі замовлення, тому відправляє не весь асортимент видань. Натомість електронні книжки надаються безкоштовно.

 

Читайте також: книжку «Майя та її мами» Лариси Денисенко видадуть у британському видавництві Bonnier Books, а гроші від продажу передадуть у ЮНІСЕФ для підтримки українських дітей

Дім химер

Засновник «Дому химер» Влад Сорд пішов захищати Україну від ворога. Саме ж видавництво тимчасово призупинило доставляння книжок, усі замовлення будуть надіслані щойно поштове сполучення буде відновлене. Наразі деякі книжки доступні в електронній версії у застосунку Yakaboo. Крім того, видавництво збирає кошти на потреби армії. 

АБУК

Українське видавництво АБУК відкрило безкоштовний доступ до аудіокнижок для дітей, а також до певних книжок для дорослих. Їх можна завантажити у додатку видавництва. Але також видавництво працює, у додатку можна придбати й інші книжки.

Фоліо

Видавництво продає електронні книжки за 1 грн на своєму сайті.  Для придбання книжки за цією ціною варто ввести промокод «Book». Вилучені кошти підуть на підтримку української армії.

 

Нагадаємо, що раніше Держкомтелерадіо, Офіс Президента та Мінкультури започаткували акцію із забезпечення дітей-біженців підручниками, навчальними посібниками, художньою літературою. До неї можуть доєднатися й українські видавці.

 

Крім того, як повідомлялося, Лондонська книжкова компанія Exact Editions тимчасово відкриє свою цифрову книжкову колекцію про Україну для вільного користування.